Kreatív világom

Cukorpálca

Egy nagyon könnyű, pillanatok alatt elkészíthető kreatív ötlet karácsonyra, amelyet a gyerekekkel együtt, iskolában vagy óvodában is elkészíthetünk.

Cukorpálca candy cane

Kellékek: piros és fehér zseníliadrót, vékony piros szaténszalag

1. A piros és a fehér zseníliadrótot hajtsuk félbe, és a hajtásnál vágjuk ketté.

Cukorpálca candy cane

2. A piros és a fehér zseníliadrótot tegyük egymás mellé, és egyenletesen tekerjük egymás köré a két színt.

Cukorpálca candy cane

3. A piros szaténszalagból készítsünk kis masnikat, és ragasszuk a cukorpálca tetejéhez.

Cukorpálca candy cane

Ötlet: A vékony szaténszalagból, vagy vékony zsinórból akasztót is készíthetünk hozzá.

Egyszerű hóember

Egyszerű hóember sminklemosó korongokból. Készítsünk belőlük minnél többet, és akasszuk őket az ablakba. Az ünnepek végeztével is az ablakban hagyhatjuk, egészen a tél végéig.

vattakorong hoember

Kellékek: sminklemosó korongok, mini narancssárga zsenília pompon, fekete kartonpapír, kék kenderzsinór, fehér cérna

1. A cérnaszálból vágjunk le egy hosszabb, kb. 60 cm-es darabot, hajtsuk félbe, és a nyitott végeinél fűzzük fel egy hosszabb tűre. A cérnaszálat óvatosan fűzzük át három darab sminklemosó korong közepén. A tűt húzzuk le a cérnáról, és a cérna végeire kössünk csomót. A csomóra tegyünk egy picike ragasztót, és húzzuk a korong széléig, így nem fog a korong lecsúszni a cérnáról.

vattakorong hoember

2. A narancssárga pomponból formázzunk répaszerű orrot. Ha nincs pomponunk, az orrot kivághatjuk narancssárga kartonpapírból is.

3. Irodai lyukasztóval készítsünk konfettiket a fekete kartonpapírból. A három részből álló hóemberhez 10 darabra lesz szükségünk.

vattakorong hoembervattakorong hoember

4. A hóember orrát ragasszuk a felső korong közepére. Az orr fölé ragasszunk egy-egy konfettit a szemeknek, az orr alá pedig öt darab konfettit a szájnak. A középső korong közepére három darab konfettit ragasszunk, amelyek a hóember gombjai lesznek. A szemek közepére tehetünk egy-egy csepp fehér festéket is.

5. A kék zsinórra kössünk egy csomót, és a zsinór végeit vágjuk le, hogy egy kisebb masnit kapjunk. Ezt ragasszuk a hóember középső részének a tetejéhez. Egy-egy korong felhasználásával hóemberfejeket is készíthetünk. Ebben az esetben a masnit a hóember szája alá, a korong széléhez ragasszuk.

vattakorong hoembervattakorong hoember

Hópelyhek üvegmatricából

Készítsünk üvegmatricából hópelyheket, melyeket ablakba lógatva, télies hangulatot teremthetünk karácsonykor, és karácsony elmúltával is. Még téliesebb lesz a hangulat, ha az ablak sarkait műhóval befújjuk.

Hópelyhek üvegmatricából

Kellékek: átlátszó fólia (amelyről nem húzható le az üvegmatrica festék száradás után), fehér üvegmatrica kontúr, átlátszó üvegmatrica festék, fehér átlátszó gyöngyök, fehér csillámpor, vékony fehér szaténszalag, fehér hímzőfonal

1. Nyomtassuk ki az hópelyhek sablonját. Az átlátszó fóliát tisztítsuk meg, ne legyenek rajta ujjlenyomatok, apró szöszök. A kinyomtatott sablont helyezzük a fólia alá, és felülről, fehér kontúrfestékkel rajzoljuk át a hópelyhek vonalait. A kontúrvonalak egyenletes vastagságúak legyenek, és mindenhol érjenek egymáshoz. Ha a kontúrfestékben buborékok lennének, tűvel szúrjuk ki.

Hópelyhek üvegmatricából

2. A még nedves festékbe, néhány hópehelynél, a mintán lévő kisebb-nagyobb pöttyökhöz tehetünk apró fehér átlátszó gyöngyöket. Ezeket óvatosan nyomjuk a festékbe, hogy száradás után ne potyogjon le. A kontúrfestéket csillámporral is megszórhatjuk. A kész mintákat hagyjuk teljesen megszáradni.

Hópelyhek üvegmatricából

3. Ha a kontúrfesték megszáradt a hópelyhek köré rajzoljunk szabálytalan vonalú köröket az átlátszó matricafestékkel, és töltsük fel festékkel a hópelyhek körül. A buborékokat tűvel szúrjuk ki, és a nedves festékbe szórjunk csillámport. A festéket hagyjuk teljesen megszáradni.

Hópelyhek üvegmatricából

4. Ha az átlátszó festék megszáradt, a körvonalak mentén vágjuk ki a hópelyheket a fóliából. Mindegyik hópelyhet egy vastag tűvel szúrjuk át a szélénél, és fűzzük fel fehér hímzőfonalra. A szaténszalagból készítsünk masnikat, és egy csepp ragasztóval ragasszuk az akasztó elé.

Hópelyhek üvegmatricából

Innen letöltheted a sablont:

Hópelyhek üvegmatricából

Karácsonyfadísz táblafestékkel

Szeretnél egy olyan karácsonyfadíszt, amely minden évben új külsőt kaphat? Akkor ez az új ötlet biztosan tetszeni fog. A faszeleteket fekete táblafestékkel fesd be, és kedved szerint, krétával rajzolj rá karácsonyi mintákat. A különlegessége a metál táblafesték, amelyet, ha nedves ronggyal áttörölsz, szépen csillogni fog. Neked hogy tetszik?

krétafestékkel festett dísz

Kellékek: faszeletek, fekete metál táblafesték, vékony és vastag natúr kenderzsineg, színes és fehér kréták, ragasztópisztoly

1. A zsinórból vágjunk le 15 cm-es darabokat, és hajtsuk félbe. A faszeleteken lévő lyukakba nyomjunk egy csepp ragasztót a ragasztópisztolyból, és tegyük bele a félbehajtott zsinegek végeit.

2. A fekete táblafestékkel fessük be a faszeletek mindkét oldalát. A faszeletek széleinél, a kéreg vonalánál, hagyjunk festetlenül egy kis részt. Tegyük félre száradni.

krétafestékkel festett díszkrétafestékkel festett dísz

3. A vastag zsinegből vágjunk 30 cm-es darabokat, és kössünk belőlük masnikat. A karácsonyfadísz akasztójának tövébe tegyünk egy csepp ragasztót a ragasztópisztolyból, és a masnit a közepénél nyomjuk rá. A zsineget, ha kell, vágjuk méretre.

4. A faszeletekre fehér vagy színes krétával rajzoljunk különböző karácsonyi mintákat. Rajzolhatunk rá fenyőfát, ajándékdobozt, hópelyhet, vagy akár írhatunk is rá. Ha nem tetszik a minta, nedves ruhával töröljük át, és kezdjük újra.

krétafestékkel festett díszkrétafestékkel festett dísz

Fekete csillámos karácsonyfadísz

A téli hideg estéken szeretünk “bekuckózni”, amihez illatos teamécseseket gyújtunk. A mécsesek tartóját ne dobjátok ki, hanem készítsetek belőle karácsonyfadíszeket!

Karácsonyfadísz mécsestartóból

Kellékek: kiürült teamécses tartók, harangos gyöngyös girland, fekete műszőrmés bortni, vékony fekete szaténszalag, fekete gyöngyfűző fonal, fekete kásagyöngyök, fekete festék, fekete csillámpor, matt fújható lakk, ragasztó

1. Az üres teamécsesek tartójából a viaszdarabkákat távolítsuk el. A mécsestartók alján jelöljük be a közepét, és egy gombostűvel szúrjuk át.

2. A kis harangokkal teli gyöngyös girlandból vágjuk le a harangokat.

Karácsonyfadísz mécsestartóbólKarácsonyfadísz mécsestartóból

3. Fekete festékkel fessük be a harangok belső és külső részét, majd a mécsestartók belsejét, és a tetejét. Hagyjuk teljesen megszáradni.

4. Ragasztóval kenjük be a harangok külső részét és a mécsestartó tetejét, és jó alaposan szórjuk be a csillámporral. Ha a ragasztó megszáradt, a harangokról és a mécsestartókról a felesleges csillámot finoman ütögessük le egy papírlapra, és a csillámot öntsük vissza a tégelyébe. A harangokat és a mécsestartókat fújjuk le matt lakkal.

Karácsonyfadísz mécsestartóbólKarácsonyfadísz mécsestartóból

5. Mérjük le a mécsestartó kerületét, és a fekete műszőrmés bortniból vágjunk le 0.5-1 cm-rel nagyobb darabokat, mint a mécsestartó kerülete. A bortnikat körben ragasszuk a mécsestartók oldalához. A bortni felső széle a mécsestartó tetejéig érjen.

6. A fekete szaténszalagból vágjunk le 20 cm-es darabokat, és készítsünk belőle masnikat. A végeit ferdén vágjuk le, és gyertyaláng felett a végeit kissé olvasszuk meg, így nem fog foszlani. A fekete gyöngyfűző fonalból vágjunk le kb. 30 cm-es darabokat, és a közepére fűzzük fel a harangot. A fonalat fogjuk össze, és a dupla szálra fűzzünk fel kb. 13-15 szem fekete gyöngyöt.

Karácsonyfadísz mécsestartóbólKarácsonyfadísz mécsestartóból

7. A gyöngyfűző fonal végét alulról húzzuk át a mécsestartón, fűzzünk fel rá egy szem gyöngyöt, majd a masni közepén is húzzuk át, végül még egy gyöngyöt fűzzünk fel rá. Befejezésül a fonal végére kössünk csomót, és égessük meg a végét, ne bomoljon szét.

Karácsonyfadísz mécsestartóból

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!