Kreatív világom

Filccel bevont konzervdoboz

A kiürült konzervdobozokat karácsonykor hasznosítsuk újra, és készítsünk belőlük kis tárolókat. A konzervdoboz oldalát filc anyaggal vonjuk be, de előtte hímezzünk rá hópelyheket. Elszórtan varrjunk rá fehér gyöngyöket, a tetejére pedig ragasszunk zseníliadrótot. A belsejébe tehetünk tűzőhabot, amibe pl. fenyőágakat, karácsonyfadíszeket, terméseket szúrhatunk.

Filccel bevont konzervdoboz

Kellékek: üres konzervdobozok, piros filc, fehér zseníliadrót, apró fehér gyöngyök, fehér hímzőfonal

1. A konzervdobozt helyezzük a piros filcre, és némi kis ráhagyással a doboz körül vágjuk ki az anyagot. A konzervdoboz alját kenjük be ragasztóval, és a kivágott anyagot simítsuk a beragasztózott felületre. A felesleges filcet vágjuk le a konzervdoboz körül.

2. A konzervdoboz kerületét és a magasságát mérjük meg, mindkét mérethez adjunk hozzá 1.5 cm-t. E méretek alapján rajzoljunk fel egy négyzetet a filcre, és vágjuk ki.

Filccel bevont konzervdobozFilccel bevont konzervdoboz

3. A kiszabott anyag egyik rövidebb és hosszabb oldalát pelenkaöltéssel varrjuk körbe. A varráshoz használjunk fehér hímzőfonalat. Könnyebben körbevarrhatjuk, ha a szélektől kb. 0.5 cm-re és kb. 0.7 cm távolságra egymástól, ceruzával bejelöljük a pelenkaöltések helyét.

4. Egy vastagabb papírlapra rajzoljunk fel egy egyszerű hópehelymintát, és a minta végeinél a papírt szúrjuk át. Ezt használjuk a hímzéshez sablonként. A sablont helyezzük a filcre, és elszórtan jelöljük át a hópehelymintákat az anyagra, és a fehér hímzőfonallal hímezzük ki. A kihímzett hópelyhek közé elszórtan varrjunk fel egy-egy szem fehér gyöngyöt.

Filccel bevont konzervdobozFilccel bevont konzervdoboz

5. A konzervdoboz oldalát kenjük be ragasztóval, és a hímzett filcet ragasszuk a konzervdoboz oldalához. A doboz aljához kerüljön a pelenkaöltéssel kivarrt részt, a doboz oldalánál lévő illesztéshez pedig szintén a kivarrt részt kerüljön felülre. A tetején lévő maradékot ragasszuk a konzervdoboz belsejéhez.

6. A doboz tetejéhez ragasztópisztollyal körben ragasszuk fel a zseníliadrótot, a felesleges drótot pedig vágjuk le.

Filccel bevont konzervdobozFilccel bevont konzervdoboz

Filc karácsonyfadísz

Barkácsfilcből készített karácsonyfadísz, amit akár ajándékcsomagoláshoz is használhatunk, így az ajándékozott egy mutatós díszt is kap egyszerre.

Filc karácsonyfadísz

Kellékek: piros barkácsfilc, 2 cm széles piros szaténszalag fehér pöttyökkel, 0.5 cm széles piros szaténszalag, 2.5 cm átmérőjű papírmasé golyó,

1. A piros barkácsfilcre rajzoljunk fel egy 50×8 cm-es négyzetet. A rajzoláshoz használjunk szabókrétát, vagy illanó tollat, hogy a kész díszen ne látszódjanak a jelölések.

2. A felrajzolt négyzetbe készítsük el a jelöléseket. A hosszanti széltől lefelé jelöljük be a 2 cm széles szalag méretét, és rajzoljunk rá egy vízszintes vonalat. Ezután az alatta lévő részt 1cm-ként jelöljük be, és rajzoljunk rá függőleges vonalakat.

Filc karácsonyfadíszFilc karácsonyfadísz

3. A felrajzolt négyzetet a körvonalak mentén vágjuk ki. Ezután a függőleges jelölések mentén az anyagot vágjuk be egészen a vízszintes jelölésig.

4. Készítsük el az akasztót. A vékony szaténszalagból vágjunk le egy kb. 25 cm-es darabot, hajtsuk félbe, és a végeit néhány öltéssel varrjuk az anyag egyik sarkához.

Filc karácsonyfadíszFilc karácsonyfadísz

5. Az akasztótól kezdve az anyagot folyamatosan tekerjük fel. Időközönként az anyagot ragasztópisztolyból nyomott ragasztóval rögzítsük, hogy ne essen szét. Az anyag végét is rögzítsük a ragasztóval. Tekerés közben figyeljünk arra, hogy a tetejénél egy síkban maradjon az anyag.

6. Ezután a pöttyös szaténszalaggal tekerjük körbe a dísz tetejét. Az elejét néhány öltéssel rögzítsük, a végén hagyjunk a szalagon 1 cm-es ráhagyást, hajtsuk befelé, és azt is rögzítsük pár láthatatlan öltéssel. A vékony szaténszalagból készítsünk egy kisebb masnit, amit ragasszunk a pöttyös szalag közepéhez.

Filc karácsonyfadíszFilc karácsonyfadísz

7. A papírmasé golyót óvatosan szúrjuk át, majd húzzuk át az akasztón. Hogy ne mozduljon el, a golyó aljához tegyünk egy csepp ragasztót, és enyhén nyomjuk rá a filcre.

Filc karácsonyfadísz

Mézeskalács figurák filcből

Ha már dobozban pihennek a megsütött mézeskalácsaid, és szívesen készítenél még valamilyen mézeskalács dísz, készítsd el velem a filcből készült mézeskalács figurákat. Kicsit több időbe tellik az elkészítése, de karácsonyig biztosan neked is sikerülni fog!

Kellékek: piros és barna gyapjú- vagy barkácsfilc, drapp farkasfog, piros és barna hímzőfonal, piros és zöld kenderzsinór, piros és barna gombok, sötétbarna gyöngyök, vatelin

1. Nyomtassuk ki a mézeskalács figura és a szoknya sablonját, majd egy vastagabb papírra másoljuk át, és vágjuk ki. A kivágott mézeskalács sablont helyezzük a félbehajtott barna filc anyagra, és rajzoljuk körül. A szemeket és a száj két végét és a közepét is jelöljük át. Ezt ismételjük meg még egyszer, hogy egy párt kapjunk. A felrajzolt mintákat vágjuk ki az anyagból. A mézeskalács párhoz négy darab kiszabott figurára van szükségünk.

2. A drapp farkasfogból vágjunk le a kezek, lábak végeihez, és a fejtető méretéhez illő darabokat (lehet pár mm-rel nagyobbat is), és a farkasfog végeit gyertyaláng felett óvatosan olvasszuk meg, hogy ne foszoljon ki. A méretre vágott darabokat ragasszuk mind a négy darab mézeskalács figurára.

Mézeskalács figuraMézeskalács figura

3. A mézeskalács figurák szájának jelölései között rajzoljuk meg a száj íves vonalát, és piros hímzőfonallal, száröltéssel varrjuk ki. A szemek jelelöléséhez pedig egy-egy szem sötétbarna gyöngyöt varrjunk fel.

4. A fiú figura eleje közepére varrjunk fel két darab sötétbarna gombot. A szoknya sablonja alapján a piros filcből szabjuk ki a kis szoknyát. A szoknya alját és két oldalát cikk-cakk ollóval vágjuk körbe, míg a tetejét egyenesen vágjuk ki. A szoknyát ragasszuk a lány figurának az elejéhez. Zöld kenderzsinórból kössünk egy kisebb masnit, és ragasszuk a szoknya közepének a tetejéhez. A szoknya fölé varrjunk egy piros gombot.

Mézeskalács figuraMézeskalács figura

5. A figurák feldíszített részét tegyük a hátoldalukra, és körben pelenkaöltéssel varrjuk össze a két részt. Könnyebben kivarrhatjuk, ha halvány jelöléseket teszünk ceruzával a figurák szélétől kb.0.5 cm-re, és kb. 0.7 cm távolságra egymástól.

6. Mindkét figuránál az egyik láb külső oldalánál egy kis szakaszon hagyjunk nyitva az anyagot, ne varrjuk ki. Ezen a lyukon keresztül tömjük ki a figurákat puha vatelinnel. A fiú figurát egy picivel pufibbra is tömhetjük, sőt a hasánál egy kisebb hasat is készíthetünk neki. Ha kitömtük, a nyílásoknál varrjuk össze a figurákat.

Mézeskalács figuraMézeskalács figura

7. Befejezésül a zöld és piros kenderzsinegből készítsünk egy-egy masnit. A zöld masnit ragasszuk a fiú figura nyakához, a piros masnit pedig ragasszuk a lány figurának a feje tetejéhez.

Mézeskalács figura

Ötlet: Akasztós változatban is elkészíthetjük, ebben az esetben a feje tetejének a közepéhez, a fonákoldalra ragasszuk fel az akasztót, még mielőtt körbevarrnánk a figurát.
A vatelinre néhány csepp fahéj illóolajat is csepegtethetünk, így igazán illatosak lesznek.

Innen letöltheted a sablont:

 

Mézeskalács figurák filcből

Filc mikuláscsizma és kesztyű

Piros filcből készült mikuláscsizma és kesztyű, amelyeket különböző méretekben is elkészíthetünk. Készülhet girlandhoz, adventi naptárakhoz, karácsonyfadísznek, vagy egyszerűen ebbe rejthetjük el a Mikulás ajándékát.

mikuláscsizma és kesztyű filcből

Kellékek: piros barkácsfilc, apró fehér gyöngyök, 2 cm széles fehér szalag, fehér himzőfonal

1. Nyomtassuk ki a csizma és a kesztyű sablonját, majd másoljuk át egy vastagabb papírra a körvonalakat és a hópehelymintát. A hópehelymintán lévő nagyobb pöttyöket szúrjuk át egy vastagabb tűvel, így könnyebben át tudjuk majd jelölni a mintát az anyagra.

2. A piros filcet hajtsuk félbe, helyezzük rá a csizma és a kesztyű sablonját, és rajzoljuk körbe a mintákat. A hópehelymintát is jelöljük át az anyagra a lukakon keresztül. Ezután a csizmát és a kesztyűt szabjuk ki az anyagból.

mikuláscsizma és kesztyű filcbőlmikuláscsizma és kesztyű filcből

3. A csizmára és a kesztyűre bejelölt hópehelymintát fehér hímzőfonallal hímezzük ki. A hópelyhek csúcsai fölé, kb. 0.5 cm-re varrjunk egy-egy szem apró fehér gyöngyöt.

4. A kihímzett csizma és a kesztyű körvonalai mentén, a szélektől kb. 0.5 cm-re és kb. 0.7 cm távolságra egymástól, ceruzával jelöljük be a pelenkaöltések helyét. A másik pár csizma és kesztyű felső szélén szintén jelöljük be az öltések helyét. Nem muszáj bejelölni, de talán könnyebb így kivarrni a széleket. Fehér hímzőfonallal, pelenkaöltéssel varrjuk ki a csizma és a kesztyű felső széléit.

mikuláscsizma és kesztyű filcbőlmikuláscsizma és kesztyű filcből

5. Ezután a két darab csizmát és a kesztyűt tegyük egymásra, és a két részt összefogva, körben pelenkaöltéssel varrjuk ki.

6. Befejezésül a fehér szalagból (masninként kb. 40 cm hosszú) készítsünk egy-egy masnit, a végeit vágjuk ferdére, majd a csizma és a kesztyű sarkaihoz varrjuk oda néhány öltéssel. A masnik közepére varrjunk egy-egy szem fehér gyöngyöt.

mikuláscsizma és kesztyű filcbőlmikuláscsizma és kesztyű filcből

Ötlet:
Gyorsabban is elkészíthetjük, ha pelenkaöltés helyett, varrógéppel varrjuk össze a részeket, de akár ragasztópisztollyal is összeragaszthatjuk őket.

Letölthető innen:

mikuláscsizma és kesztyű filcből sablon

Filcvirágok

Könnyen és gyorsan elkészíthető filcvirágok, melyeket több őszi dekorációhoz is felhasználhatunk, például az őszi vázához, vagy a vintage fához.

Kellékek: különböző színű barkácsfilcek, ragasztó

1. A virágoknak szánt barkácsfilcre rajzoljunk fel 3-4 cm-es átmérőjű köröket, majd vágjuk ki őket.

2. A kivágott köröket csigavonalban egészen a közepéig vágjuk be.

3. A közepétől kezdve tekerjük fel a filcet. Közben, és a végén ragasztással rögzítsük, hogy ne mozduljon el.

4. A zöld színű barkácsfilcből vágjunk ki kb. 2.5 cm magas leveleket.

5. A levelek alját hajtsuk félbe, és ragasztással rögzítsük.

6. Befejezésül néhány virág mellé ragasszunk egy-egy levelet is.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!