Kreatív világom

Cukorpálca

Egy nagyon könnyű, pillanatok alatt elkészíthető kreatív ötlet karácsonyra, amelyet a gyerekekkel együtt, iskolában vagy óvodában is elkészíthetünk.

Cukorpálca candy cane

Kellékek: piros és fehér zseníliadrót, vékony piros szaténszalag

1. A piros és a fehér zseníliadrótot hajtsuk félbe, és a hajtásnál vágjuk ketté.

Cukorpálca candy cane

2. A piros és a fehér zseníliadrótot tegyük egymás mellé, és egyenletesen tekerjük egymás köré a két színt.

Cukorpálca candy cane

3. A piros szaténszalagból készítsünk kis masnikat, és ragasszuk a cukorpálca tetejéhez.

Cukorpálca candy cane

Ötlet: A vékony szaténszalagból, vagy vékony zsinórból akasztót is készíthetünk hozzá.

Karácsonyi country angyalka fafigura

Vidám angyalkánk már izgatottan várja a karácsonyt, hogy végre megszólaltathassa kis csengettyűjét.

Karácsonyi angyalka fából

Kellékek: 25×30 cm-es 0. 6 cm vastag MDF lap, 18×7 cm-es 1. 8 cm vastag MDF lap (ez az alap pontos mérete, ennél nagyobb anyagból is kivághatjuk), festékek, gyorskötésű faragasztó, maradék barna aprókockás pamutvászon, kenderkóc, raffia, aranyszínű csengettyű, régi kopott barna gomb, piros és bordó színű gyöngyök

1. Nyomtassuk ki az angyalka sablonját. A 0. 6 cm vastag falapra másolópapír segítségével rajzoljuk fel az angyalkát, a szárnyát, valamint a két cipőjét. Az angyalka kezén lévő jelölést, és a vonalakat, az arc kivételével szintén másoljuk át a falapra. Az 1. 8 cm vastag falapra pedig az alapot rajzoljuk fel. Dekopírfűrésszel vágjuk ki a felrajzolt részeket, arra azonban figyeljünk, hogy a vágás során az angyalka alja és a cipők alja teljesen egyenes maradjon, különben nehezen tudjuk majd az alapra ragasztani. Vágás után a széleket csiszolópapírral csiszoljuk át. A sablont helyezzük az angyalka hátoldalára és a vonalakat erre az oldalra is másoljuk át. Az angyalka kezén lévő jelölésnél fúrjunk egy kisebb lyukat.

2. Következhet a festés, amelyben a kivágott részek minden oldalát fessünk be. Az alapot és a szárnyat fessük be drapp színű festékkel. Az angyalka fejét és a kezeit testszínűre fessük be, mely lehet halvány drapp vagy világos rózsaszín is. A harisnyáján lévő vastagabb csíkokat fessük fehérre, majd a vékonyabbakat zöldre. A ruha ujját fessük barnára, a ruha középső részét pedig bordóra. A cipőket fessük feketére.

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

3. A nagyobb minták festése után dolgozzuk ki az apróbb részleteket is. Egy vékonyabb ecsetet mártsuk zöld színű festékbe, és a felesleget egy papírlapra fessük ki belőle. Ezzel az ecsettel a harisnya közepére húzzunk egy függőleges vonalat, majd a fehérre festett részen is halványan húzzuk át az ecsetet. A ruha aljához körben, a képen látható elrendezésben, fekete festékbe mártott fogpiszkálóval rajzoljunk pöttyöket. A ruha nyakánál és az ujja aljánál fekete festékkel húzzunk vékony vonalakat, majd a nyakához is rajzoljunk ugyanolyan fekete pöttyöket, mint a ruha aljához. Fehér színű festékkel pedig az ujja alját pöttyözzük be. A cipő felső ívéhez húzzunk vékony íves fehér vonalat.

3. A befestett részek széleit már kidobásra ítélt, szétálló sörtéjű ecsettel húzzuk át. Az ecsetet mártsuk a festékbe, a felesleget egy papírlapra fessük ki, majd a széleket húzzuk át vele. A cipő szélét körben fehér festékkel, a szárnyat és az alapot sötétbarna festékkel, míg az angyalkát, a fej és a kezek kivételével, fekete festékkel húzzuk át. Az angyalka fejére halványan másoljuk át a szemeket, szemöldököket, szájat és orrot. A száj végéhez egészen közel, halvány rózsaszínnel fessünk kis köröcskét, majd a felső részébe rajzoljunk három-három kis pöttyöt. A felrajzolt mintákat vékony fekete festékfilctollal, vagy akár alkoholos filctollal (óvatosan rányomva) rajzoljuk át. A szemek aljába tegyünk egy-egy pötty fehér festéket.

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

5. Az illesztési rajz szerint az angyalka hátoldalára ragasszuk fel a szárnyat. Könnyebb elkészíteni, ha az illesztési rajzra helyezzük a szárnyat, majd ahol az angyalkával találkozik, oda ragasztót teszünk, és az angyalkát rátesszük. Néhány pillanatig erősen szorítsuk össze a két részt, és hagyjuk megszáradni. Az angyalka talpára tegyünk ragasztót, és ragasszuk az alap közepére. Könnyen eldőlhet, ezért míg a ragasztó megköt, kézzel tartsuk meg, vagy valamivel támasszuk meg mindkét oldalról. A cipők aljára is tegyünk ragasztót, és ragasszuk közvetlenül az angyalka lábai elé.

6. Készítsük el az angyalka haját. A kenderkócból vágjunk le egy kis köteg, kb. 20 cm hosszú darabot, és a saját szálával középen kössük össze. A közepére ragasztópisztolyból nyomjunk egy csepp ragasztót, és ragasszuk az angyalka feje tetejére. A haj mindkét oldalára készítsünk egy-egy kis copfot, amit az összekötésnél szintén ragasszunk az angyalka fejéhez.

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

7. A barna kockás anyagból szálirányban tépjünk le egy 8×15 cm-es négyzetet. Az anyagból ollóval is kiszabhatjuk a négyzetet, de tépéskor a szélek rojtosak maradnak. Az egyik hosszabb oldalon, a szélétől 0. 5 és 1 cm-re, nagy öltésekkel varrjunk végig. A felső cérnaszálakat mindkét végéről húzzuk meg, és az anyagot ráncoljuk be. A kész ráncolás mérete kb. 4 cm legyen. A cérnaszálak végét kössük össze, a felesleget pedig vágjuk le. A behúzott részek végére tegyünk egy-egy csepp ragasztót, és ragasszuk az angyalka derekához.

8. Az angyalka ruhájának felső részére ragasszunk egy régi kopott gombot. A copfokhoz ragasszunk néhány piros és bordó színű gyöngyöt. Egy raffiaszálat fűzzünk át a kezén lévő lyukon, a raffiára tegyünk egy kis csengettyűt, és kössük masnira a raffiát.

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

Ötlet: A kész fafigurát nem kell lelakkozni. Amennyiben mégis lelakkozzuk, egy kis darabka falapot fessünk be tetszőleges színnel, majd fekete alkoholos filctollal rajzoljunk rá valamilyen mintát, és lakkozzuk le. Lakkozásnál előfordulhat, hogy a lakk megmarja az alkoholos filctollal rajzolt mintát.

Innen letöltheted a sablont:

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

Hóember spatulából

Fa spatulából te is könnyen elkészítheted ezeket a mutatós hóember dekorációkat. Kétféle módon is elkészülhet, így lyukkal a tetején karácsonyfára akaszthatod, csipesszel a hátulján pedig remek ajándékkísérő is lehet.

spatula hóember

Kellékek: 2cm és 1 cm széles fa spatula, hurkapálcika (vagy gyufaszál), mini csipesz, pici tujaág, kisebb termés, piros gyöngy, maradék anyag masninak, festékek, ragasztó, csiszolópapír

1. A szélesebb fa spatulára ceruzával jelöljük be a spatula hosszának a felét. Ez lesz a hóember fejrésze. A hóember kalapjának a karimáját a keskenyebb spatulából készítsük el. Erre a spatulára 3cm-enként rajzoljunk jelöléseket, de a jelöléseknél az íves részeket ne használjuk fel. A hurkapálcikából készítsük el a hóember orrát. A hurkapálcikára 7 mm-enként rajzoljunk jelöléseket.

2. Ezután a jelölések mentén kisebb fűrésszel fűrészeljük el a spatulákat és a hurkapálcikát. Fűrészelés után a vágott széleket csiszolópapírral csiszoljuk simára. Fűrész helyett, egy régi ollóval, -amit nem sajnálunk-, is elvághatjuk a fa spatulát.

spatula hóemberspatula hóember

3. A szélesebb spatula mindkét oldalára, az íves rész aljától 2 cm-re rajzoljunk egy vonalat. Az alsó 2 cm-es részt fehér festékkel fessük be. A felette lévő részt, a keskenyebb spatulát és a mini csipeszt pedig fekete festékkel fessük be. A spatulák mindkét oldalát fessük be. A hurkapálcikát narancssárga színű festékkel fessük be.

4. A kopottas hatás eléréséhez, a befestett részeket, éleket csiszolópapírral enyhén csiszoljuk át. A keskenyebb spatula középső részére tegyünk ragasztót, és merőlegesen helyezzük a vastagabb spatulára, az aljától kb. 1.5 cm-re. A narancssárga hurkapálcikát pedig ragasszuk a fehérre festett rész közepére.

spatula hóemberspatula hóember

5. Készítsük el a hóember fejét. Az orr két oldalához vigyünk fel kevés pirosítót, majd fekete alkoholos filctollal rajzoljunk szemeket és szájat a hóemberre. A szemekbe tegyünk egy-egy pötty fehér festéket.

6. A csipeszt ragasszuk a hóember hátoldalára úgy, hogy a nyitható csipeszrésze alul legyen, az aljától kb. 0.5 cm-re. Befejezésül a kalap karimájához ragasszunk picike tujaágat, rá valamilyen kisebb termést, piros gyöngyöt és a maradék anyagból kötött mini masnit.

spatula hóemberspatula hóember

Pompon adventi koszorú

Rendkívül mutatós adventi és karácsonyi koszorú, de nagyon időigényes az elkészítése. A különböző színű maradék fonalainkat remekül fel tudjuk használni hozzá.

Adventi pompon koszorú

Kellékek: 25 cm átmérőjű koszorúalap, maradék termovelúr anyag a koszorú bevonásához, különböző színű maradék fonalak (7-8 féle hasonló árnyalat, közepesen vastag fonal), vékony szaténszalag, drót vagy zsinór az akasztóhoz

1. A maradék termovelúr anyagból vágjunk 4 cm széles csíkokat. Ezzel tekerjük körbe a koszorúalapot. Tekerés közben az anyagot néhány helyen rögzítsük ragasztóval, hogy ne mozduljon el.

2. A koszorú akasztójához a drótból vágjunk le egy kb. 30 cm-es darabot, hajtsuk félbe, és képezzünk egy kis hurkot, ami az akasztó lesz. A hurok alatt néhányszor tekerjünk a dróton, és tekerjük a koszorú köré. A hurok a koszorú hátoldalára essen. Drót helyett zsinórral is elkészíthetjük az akasztót.

Adventi pompon koszorúAdventi pompon koszorú

3. A különböző színű fonalakból készítsük el a pomponokat. Vastag kartonból készítsünk egy 10 cm hosszú, 3 cm széles papírcsíkot, ami hajtsunk félbe. A fonalból vágjunk le egy 30 cm-es darabot, hajtsuk félbe, és tegyük a félbehajtott papír belsejébe. A papírt fogjuk össze, és a fonalat körben tekerjük a papír köré. Hogy minél tömörebb legyen a kész pompon, jó sokszor és sűrűn tekerjük a papír köré.

4. A kellő vastagság elérése után, a papírlap közé tett fonalat jó szorosan kössük a feltekert fonalra.

Adventi pompon koszorúAdventi pompon koszorú

5. Ezután a feltekert fonalat vágjuk ketté, az összekötött résszel szemben, a papírcsík mentén.

6. A pomponok ilyenkor még elég egyenetlenek, ezért picit vágjuk vissza őket, és nyírjuk félgömb formájúra. Minél rövidebbre vágjuk vissza, annál sűrűbb és teltebb lesz a pompon.

Adventi pompon koszorúAdventi pompon koszorú

7. A pomponokból színenként legalább 10-10 darabot készítsünk, így szép sűrű koszorút tudunk készíteni. Az elkészült pomponokat ragasztópisztollyal ragasszuk a koszorúalapra. Sűrűn egymás mellé téve, egyenetlen elosztásban, színenként váltogatva ragasszuk fel, és jusson belőle a koszorúalap belsejébe és a külső részére is.

8. A vékony szaténszalagból kössünk masnit, és egy hosszabb gombostűvel tűzzük az akasztó vonalával megegyezően a pomponok közé.

Adventi pompon koszorúAdventi pompon koszorú

Ötlet:
A pomponokat úgy is elkészíthetjük, hogy a fonalat az ujjaink köré tekerjük, és nem a papírcsík köré.

Filcvirágok

Könnyen és gyorsan elkészíthető filcvirágok, melyeket több őszi dekorációhoz is felhasználhatunk, például az őszi vázához, vagy a vintage fához.

Kellékek: különböző színű barkácsfilcek, ragasztó

1. A virágoknak szánt barkácsfilcre rajzoljunk fel 3-4 cm-es átmérőjű köröket, majd vágjuk ki őket.

2. A kivágott köröket csigavonalban egészen a közepéig vágjuk be.

3. A közepétől kezdve tekerjük fel a filcet. Közben, és a végén ragasztással rögzítsük, hogy ne mozduljon el.

4. A zöld színű barkácsfilcből vágjunk ki kb. 2.5 cm magas leveleket.

5. A levelek alját hajtsuk félbe, és ragasztással rögzítsük.

6. Befejezésül néhány virág mellé ragasszunk egy-egy levelet is.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!