Kreatív világom

Bárány fakanálfigura

Egészen biztosan nálad is lapul a konyhaszekrény fiókjában néhány használaton kívüli fakanál, amiből most remek húsvéti dekorációkat készíthetsz. A leírás alapján könnyen elkészítheted a báránykákat. Te mennyit készítesz belőlük?

Kellékek: fakanál, fehér kartonpapír, testszínű vékonyabb papír, fekete zsinór, csengettyű, raffia, fehér festék, fekete filctoll

1. A fakanalat festés előtt, ha kell, finom csiszolópapírral csiszoljuk át, hogy mindenhol sima felülete legyen. Ezután a fakanalat teljes egészében fessük be fehér színű festékkel. Ha az első réteg festék nem fedi be teljesen, száradás után fessük be még egy-két rétegben. A fakanalat hagyjuk teljesen megszáradni.

2. Míg a fakanál szárad, nyomtassuk ki a bárány sablonját. Ha gyerekekkel foglalkozáson készítjük el a fakanálfigurát, a sablont másoljuk át egy kartonpapírra a mintákkal, jelölésekkel együtt, majd vágjuk körbe. Így a sablon többször használható, tartósabb, és könnyebben körberajzolható lesz.

3. A bárány testének és a feje tetejének a sablonját helyezzük a fehér kartonpapírra, a testszínű papírra pedig a bárány pofijának a sablonját, és rajzoljuk körbe. A mintákat, jelöléseket is halványan jelöljük át. A papírból vágjuk ki őket, és a bárány pofiján lévő mintákat, és a füleket fekete filctollal rajzoljuk át. Az esetleges ceruzavonalakat óvatosan radírozzuk le.

4. A testen lévő jelölések szerint, egy vastagabb tűvel vagy fogpiszkálóval szúrjunk át a kartonpapírt. A testszínű papírból kivágott bárány pofiját papírragasztóval ragasszuk a fakanál domború fejére, és ennek tetejére ragasszuk fel a feje tetejét is. A testet helyezzük a fakanál szárára, a pofitól lefelé kb. 2-3 cm-re. Jelöljük be a pontos helyét mettől-meddig ér, a jelölések között ragasztópisztollyal ragasztózzuk be, és ragasszuk rá a testet. Arra ügyeljünk, hogy a test a fakanál közepére essen.

5. A zsinórból vágjunk le két 10 cm-es darabot, és az egyik végükre kössünk egy-egy csomót. A zsinórok csomózatlan végét a hátoldal felől fűzzük át a lyukakon, majd ezek végére is kössünk egy-egy csomót.

6. A raffiászálból vágjunk le egy 15 cm-es darabot, fűzzük át a csengettyűn, és a raffiát kössünk masnira. A csengettyűt ragasszuk a bárány nyakához.

Ötlet: A bárány sablonját a fakanál méretéhez igazodva nagyíthatjuk vagy kicsinyíthetjük.

Innen letöltheted a sablont:

Fakanál bárány sablon

„Boldog Húsvétot!” bejárati ajtódísz

Falapból, pár papírmasé tojásból és néhány maradék alapanyagból igazán egyedi húsvéti ajtódíszt készíthetünk. 

Fa húsvéti dísz

Kellékek: 3 mm vastag MDF lap, 2 darab 3 cm-es papírmasétojás, fekete drót, festékek, zöld és fekete alkoholos filctoll.

A dekoráláshoz: maradék piros és fekete gyapjúfilc, 1 cm széles halványzöld organzaszalag, fehér zseníliadrót, rózsaszín mini zsenília pompon, halványzöld sizál, apró művirágok, natúrszínű raffia, kevés vatelin

Mielőtt elkészítjük, ellenőrizzük a sablonon, hogy az „O” betűk helyére pontosan illeszkedik-e a papírmasétojás. Ha kell, nyomtassuk ki kisebb vagy nagyobb méretben a sablont, vagy használjunk kisebb vagy nagyobb papírmasétojást.

1. Nyomtassuk ki az ajtódísz sablonját, vágjuk körbe, és a két részt ragasszuk össze. A sablont helyezzük a falapra, és a körvonalak mentén rajzoljuk fel az ajtódísz kontúrját. A tetején lévő két jelölést is másoljuk át.

2. A falapból a körvonalak mentén fűrészeljük ki az ajtódíszt. A széleket csiszoljuk meg, sőt néhány helyen bele is csiszolhatunk a falapba, régies, kopottas hatást keltve. A jelölés szerint, vékony fúróval fúrjunk egy-egy lukat a sarkokhoz.

Fa húsvéti díszFa húsvéti dísz

3. A falap mindkét oldalát fessük be halványzöld színű festékkel. A festés nem lesz csíkos, ha szivaccsal, apránként, több rétegben visszük fel a festéket. Gyorsabban megszárad a festék, ha hajszárítóval szárítjuk.

4. Érdekesebb színű lesz a festés, ha száradás után, az alapszínnél egy-két árnyalattal világosabb és sötétebb festékkel is átpöttyözzük a falapot. Ehhez szintén használjunk szivacsot, amiből a felesleges festéket egy papírlapra „kifestettük”, majd a falapra elszórtan nyomkodjuk rá a szivacsot. A falap széleit is húzzuk át a világosabb és a sötétebb festékkel, és száradás után finom csiszolópapírral, néhány helyen csiszoljuk át az éleket.

Fa húsvéti díszFa húsvéti dísz

5. A sablont helyezzük a megszáradt falapra, és a feliratot, fűszálakat és az apró virágokat másoljuk át rá. A legegyszerűbben úgy tudjuk átmásolni, ha a sablon hátulján a feliratot puha grafittal átrajzoljuk, majd a falapra tesszük és felülről átrajzoljuk. A grafit így átnyomódik a falapra, és könnyebben átrajzolhatjuk a kontúrokat. Ezután a virágokat különböző színű festékkel fessük ki, és a betűket, fűszálakat zöld alkoholos filctollal rajzoljuk át.

6. A papírmasétojásokat egy éles késsel vágjuk ketté. A félbevágott tojásokat fessük be. Az egyiket fessük sárgára, ami a kiscsirke lesz, a másikat drapp színűre, ami a nyuszi feje lesz. A bárányka fejét pedig fessük be halványszürkére.

Fa húsvéti díszFa húsvéti dísz

7. A lefestett papírmasétojások száradása után ragasszuk őket az O betűk helyeire. A felső sorba elsőnek a kiscsirke figurát ragasszuk, mellé a nyuszi fejét, és alulra a bárányka fejét.

8. Ezután a fejeket dekoráljuk ki a képen látható módon. A kiscsirkére piros festékkel rajzoljunk pici csőrt, a tetejéhez taréjt, az alsó részére pedig két kis csirkelábat. Fekete festékkel fessünk neki szemeket, amibe egy-egy csepp fehér pöttyöt is festhetünk. A csőr mellé, mindkét oldalra halvány rózsaszínnel fessünk kis orcácskát, amibe három-három pötty fehér festéket tegyünk. A kiscsirke fejére piros gyapjúfilcből készítsünk taréjt, és ragasszuk a feje tetejéhez. Az aljához ragasszunk egy kis köteg zöld sizált, amire apró művirágokat is ragaszthatunk.

Fa húsvéti díszFa húsvéti dísz

9. A nyuszi fejének közepére ragasszuk fel a rózsaszín mini pompont, fölé rajzoljunk fekete alkoholos filctollal szemeket, amelyre tegyünk egy-egy pötty fehér festéket. A pompon alá feketével rajzoljunk egy függőleges vonalat a szájnak, és a két oldalához rajzoljunk kis orcát, ugyanúgy, mint a kiscsirkénél. A fehér zseníliadrótból vágjunk le egy 12 cm-es darabot, és a nyuszi fejéhez használt festékkel fessük be úgy, hogy a szálai ne tapadjanak össze. Száradás után vágjuk félbe, majd hajtsuk ketté, és ragasszuk a nyuszi feje tetejéhez. Egy rövidebb szál raffiából kössünk egy kis masnit, és ragasszuk a nyuszi nyakához.

10. A bárányka fejének alja részére fekete alkoholos filctolla rajzoljunk szájat, fölé egy-egy kis pöttyöt az orrnak, és kissé feljebb pedig egy-egy szemet rajzoljunk. A szemeibe tegyünk fehér festékkel kisebb pöttyöket. Rózsaszínű festékkel készítsünk neki is kis pofit, amibe három-három kis pöttyöt rajzoljunk. Fekete gyapjúfilcből vágjunk ki két darab kis fület a báránynak, és ragaszuk a feje oldalához. A vatelinből csippentsünk ki egy kisebb darabot, és fessük át a fej festésénél használt szürke színű festékkel. A szálak ne tapadjanak össze. Ha megszáradt, ragasszuk a feje tetejére. A bárány szája elé ragasszunk egy kis művirágot.

Fa húsvéti díszFa húsvéti dísz

11. A fekete drótból készítsük el az ajtódísz akasztóját. A drótot tekerjük egy ceruza köré, minél egyenetlenebbül, majd a ceruzáról húzzuk le, és a két végét fűzzük át az ajtódíszen lévő lukakon. Befejezésül a halványzöld szalagból készítsünk tetszőleges masnit, és kössük a drótra.

Fa húsvéti dísz

Innen letöltheted a sablont:

Fa húsvéti dísz sablonFa húsvéti dísz sablon

Karácsonyi country angyalka fafigura

Vidám angyalkánk már izgatottan várja a karácsonyt, hogy végre megszólaltathassa kis csengettyűjét.

Karácsonyi angyalka fából

Kellékek: 25×30 cm-es 0. 6 cm vastag MDF lap, 18×7 cm-es 1. 8 cm vastag MDF lap (ez az alap pontos mérete, ennél nagyobb anyagból is kivághatjuk), festékek, gyorskötésű faragasztó, maradék barna aprókockás pamutvászon, kenderkóc, raffia, aranyszínű csengettyű, régi kopott barna gomb, piros és bordó színű gyöngyök

1. Nyomtassuk ki az angyalka sablonját. A 0. 6 cm vastag falapra másolópapír segítségével rajzoljuk fel az angyalkát, a szárnyát, valamint a két cipőjét. Az angyalka kezén lévő jelölést, és a vonalakat, az arc kivételével szintén másoljuk át a falapra. Az 1. 8 cm vastag falapra pedig az alapot rajzoljuk fel. Dekopírfűrésszel vágjuk ki a felrajzolt részeket, arra azonban figyeljünk, hogy a vágás során az angyalka alja és a cipők alja teljesen egyenes maradjon, különben nehezen tudjuk majd az alapra ragasztani. Vágás után a széleket csiszolópapírral csiszoljuk át. A sablont helyezzük az angyalka hátoldalára és a vonalakat erre az oldalra is másoljuk át. Az angyalka kezén lévő jelölésnél fúrjunk egy kisebb lyukat.

2. Következhet a festés, amelyben a kivágott részek minden oldalát fessünk be. Az alapot és a szárnyat fessük be drapp színű festékkel. Az angyalka fejét és a kezeit testszínűre fessük be, mely lehet halvány drapp vagy világos rózsaszín is. A harisnyáján lévő vastagabb csíkokat fessük fehérre, majd a vékonyabbakat zöldre. A ruha ujját fessük barnára, a ruha középső részét pedig bordóra. A cipőket fessük feketére.

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

3. A nagyobb minták festése után dolgozzuk ki az apróbb részleteket is. Egy vékonyabb ecsetet mártsuk zöld színű festékbe, és a felesleget egy papírlapra fessük ki belőle. Ezzel az ecsettel a harisnya közepére húzzunk egy függőleges vonalat, majd a fehérre festett részen is halványan húzzuk át az ecsetet. A ruha aljához körben, a képen látható elrendezésben, fekete festékbe mártott fogpiszkálóval rajzoljunk pöttyöket. A ruha nyakánál és az ujja aljánál fekete festékkel húzzunk vékony vonalakat, majd a nyakához is rajzoljunk ugyanolyan fekete pöttyöket, mint a ruha aljához. Fehér színű festékkel pedig az ujja alját pöttyözzük be. A cipő felső ívéhez húzzunk vékony íves fehér vonalat.

3. A befestett részek széleit már kidobásra ítélt, szétálló sörtéjű ecsettel húzzuk át. Az ecsetet mártsuk a festékbe, a felesleget egy papírlapra fessük ki, majd a széleket húzzuk át vele. A cipő szélét körben fehér festékkel, a szárnyat és az alapot sötétbarna festékkel, míg az angyalkát, a fej és a kezek kivételével, fekete festékkel húzzuk át. Az angyalka fejére halványan másoljuk át a szemeket, szemöldököket, szájat és orrot. A száj végéhez egészen közel, halvány rózsaszínnel fessünk kis köröcskét, majd a felső részébe rajzoljunk három-három kis pöttyöt. A felrajzolt mintákat vékony fekete festékfilctollal, vagy akár alkoholos filctollal (óvatosan rányomva) rajzoljuk át. A szemek aljába tegyünk egy-egy pötty fehér festéket.

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

5. Az illesztési rajz szerint az angyalka hátoldalára ragasszuk fel a szárnyat. Könnyebb elkészíteni, ha az illesztési rajzra helyezzük a szárnyat, majd ahol az angyalkával találkozik, oda ragasztót teszünk, és az angyalkát rátesszük. Néhány pillanatig erősen szorítsuk össze a két részt, és hagyjuk megszáradni. Az angyalka talpára tegyünk ragasztót, és ragasszuk az alap közepére. Könnyen eldőlhet, ezért míg a ragasztó megköt, kézzel tartsuk meg, vagy valamivel támasszuk meg mindkét oldalról. A cipők aljára is tegyünk ragasztót, és ragasszuk közvetlenül az angyalka lábai elé.

6. Készítsük el az angyalka haját. A kenderkócból vágjunk le egy kis köteg, kb. 20 cm hosszú darabot, és a saját szálával középen kössük össze. A közepére ragasztópisztolyból nyomjunk egy csepp ragasztót, és ragasszuk az angyalka feje tetejére. A haj mindkét oldalára készítsünk egy-egy kis copfot, amit az összekötésnél szintén ragasszunk az angyalka fejéhez.

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

7. A barna kockás anyagból szálirányban tépjünk le egy 8×15 cm-es négyzetet. Az anyagból ollóval is kiszabhatjuk a négyzetet, de tépéskor a szélek rojtosak maradnak. Az egyik hosszabb oldalon, a szélétől 0. 5 és 1 cm-re, nagy öltésekkel varrjunk végig. A felső cérnaszálakat mindkét végéről húzzuk meg, és az anyagot ráncoljuk be. A kész ráncolás mérete kb. 4 cm legyen. A cérnaszálak végét kössük össze, a felesleget pedig vágjuk le. A behúzott részek végére tegyünk egy-egy csepp ragasztót, és ragasszuk az angyalka derekához.

8. Az angyalka ruhájának felső részére ragasszunk egy régi kopott gombot. A copfokhoz ragasszunk néhány piros és bordó színű gyöngyöt. Egy raffiaszálat fűzzünk át a kezén lévő lyukon, a raffiára tegyünk egy kis csengettyűt, és kössük masnira a raffiát.

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

Ötlet: A kész fafigurát nem kell lelakkozni. Amennyiben mégis lelakkozzuk, egy kis darabka falapot fessünk be tetszőleges színnel, majd fekete alkoholos filctollal rajzoljunk rá valamilyen mintát, és lakkozzuk le. Lakkozásnál előfordulhat, hogy a lakk megmarja az alkoholos filctollal rajzolt mintát.

Innen letöltheted a sablont:

Karácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fábólKarácsonyi angyalka fából

Karácsonyi angyalka fából

Személyes kedvencem ez a fából készült angyalka, amelyet már több méretben is elkészítettem. Egymás mellé állítva őket, igazán mutatós karácsonyi dekoráció. Ha neked is tetszik, készítsd el te is!

Angyalka fafigura

Kellékek: 20×12 cm-es 1 cm vastag MDF lap (vastagabb méretet is használhatunk), 12×7 cm-es 0. 3 cm vastag MDF lap, festékek, aranyszínű csillámpor, aranyszínű csillámos ragasztó, aranyszínű vékony zsinór, natúr sizál, raffia, aranyszínű közepes vastagságú drót, aranyszínű csengettyű, faragasztó

1. Nyomtassuk ki az angyalka sablonját. Az 1 cm vastag MDF lapra helyezzük rá az angyalka sablonját, és másolópapír segítségével másoljuk át a falapra. Az angyalka nyakánál lévő jelölést szintén másoljuk át. A 0. 3 cm vastag falapra pedig az angyalka szárnyát másoljuk át. A felrajzolt részeket dekopírfűrésszel vágjuk ki, majd a széleket csiszolópapírral csiszoljuk át. Arra figyeljünk, hogy az angyalka alja teljesen egyenes legyen, mert különben nem fog stabilan állni.

2. A kiszabott részek mindkét oldalát fessük be. Az angyalka szárnyát aranyszínű festékkel fessük be, és a még nedves festékbe szórjunk kevés aranyszínű csillámport. Az angyalka fejét fessük testszínűre (drapp vagy rózsaszín), a többi részét pedig fehérre. Hagyjuk teljesen megszáradni.

Angyalka fafiguraAngyalka fafigura

3. A sablon hátoldalán a szemeket, az orrot és a feliratot puha ceruzával rajzoljuk át. A sablont helyezzük az angyalkára, és felülről rajzoljuk át a mintákat és a feliratot. Így az átrajzolt részek rányomódnak a falapra. A szemeket és az orrot fekete festékkel rajzoljuk meg. Használhatunk hozzá vékony alkoholos filctollat, nagyon vékony ecsetet, vagy fogpiszkálót. Piros ceruzából reszeljünk le kevés piros színt egy papírlapra, forgassuk bele a fültisztító pálcika végét, és rajzoljunk vele kis pírt az angyalka arcának mindkét oldalára.

4. A feliratot vékonyan, aranyszínű festékkel írjuk át. Az angyalka nyakához, ahol a két szín találkozik, szintén aranyszínű festékkel húzzunk körben vékony vonalat.

Angyalka fafiguraAngyalka fafigura

5. Az angyalka hátoldalára ragasszuk rá a szárnyat. A sablonra, a szaggatott vonallal rajzolt részre helyezzük rá a fából kivágott szárnyat, majd erre, szintén a sablon szerint, tegyük rá az angyalkát is. Ahol a két rész találkozik, ceruzával halványan rajzoljuk körbe. Az angyalkát vegyük le, és az alatta lévő részen, a jelölések között, faragasztóval ragasztózzuk be, és tegyük vissza rá az angyalkát. A két darabot rövid ideig nyomjuk egymáshoz, és a ragasztót hagyjuk megkötni. Ha a ragasztó kifolyna, ronggyal töröljük le.

6. Készítsük el az angyalka haját. A natúrszínű sizálból vágjunk le kb. 7 cm hosszú, kis köteget, amit a közepén egy vékony aranyszínű zsinórral kössünk át. A felesleges zsinórt egészen a csomó tövénél vágjuk le. A sizál végeit egyenetlenül, ollóval csipkedjük be.

Angyalka fafiguraAngyalka fafigura

7. A sizálköteg közepére, a zsinórra, ragasztópisztolyból nyomjunk kevés ragasztót, és ragasszuk az angyalka feje tetejére. Ne pontosan középre ragasszuk, hanem az arcoz viszonyítva, kicsit ferdén.

8. Egy kb. 1. 5 cm átmérőjű hengeres tárgyon tekerjünk körbe egy közepes vastagságú aranyszínű drótot. A drót két végét tekerjük össze, húzzuk le a hengeres tárgyról, és a drót egyenes részét vágjuk le 1 cm hosszúra. Az így kapott glóriát hajlítsuk a szára felé, hogy derékszögben legyen, és ragasztópisztollyal ragasszuk a haj közepe mögé. A glóriát aranyszínű csillámos ragasztóval kenjük be. Egy raffiaszálra fűzzünk fel egy kis arany csengettyűt, a raffiát kössük masnira, és ragasszuk az angyalka nyakához.

Angyalka fafiguraAngyalka fafigura

Ötlet: Egyszerre több méretben is elkészíthetjük, és az angyalkákat egymás mellé téve, mutatós dekoráció lehet. Minden mérethez az angyalka teste min. 1 cm vastag falapból készüljön, hogy stabilan álljanak.
Az angyalka sablonját kicsinyítsük kb. 7-8 cm-es méretre, és az angyalkát a szárnnyal együtt (szaggatott vonal) vágjuk ki vékony falapból vagy kartonpapírból. Remek karácsonyfadísz vagy ajándékkísérő lehet belőle.

Innen letöltheted a sablont:

Karácsonyi mézeskalács figura

Bájos kis karácsonyi mézeskalács figura, fából készítve. Házi készítésű mézes sütemények mellé állítva, mutatós vendégváró dekoráció lehet.

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Kellékek: 25×20 cm-es 0. 6 cm vastag MDF lap, 10x 8 cm-es 0. 3 cm vastag MDF lap, 16×7 cm-es 1. 8 cm vastag MDF lap (ez az alap pontos mérete, ennél nagyobb anyagból is kivághatjuk), festékek, patina színű patina, gyorskötésű faragasztó, natúr és bordó színű kenderzsineg, bordó gyöngy

1. Nyomtassuk ki a mézeskalácskalács figura sablonját. A 0. 6 cm vastag falapra másolópapír segítségével rajzoljuk fel a mézeskalács figurát, és egyszer-egyszer a kezeket is. A figurán lévő mintákat is rajzoljuk fel. A 0. 3 cm vastag falapra a pici mézeskalács figurát rajzoljuk fe l(könnyebb lesz kivágni, ha nagyobb darab falapra rajzoljuk fel), az 1. 8 cm vastag falapra pedig az alapot. Dekopírfűrésszel vágjuk ki a felrajzolt részeket, arra azonban figyeljünk, hogy a vágás során a figura alja teljesen egyenes maradjon, különben nehezen tudjuk majd az alapra ragasztani. Vágás után a széleket csiszolópapírral csiszoljuk át. A sablont helyezzük a figura hátoldalára, és a ruha aljának és tetejének a vonalát, erre az oldalra is másoljuk át. A kezek hátoldalára is rajzoljuk át a mintát. Mindkét mézeskalács figura kezein lévő jelöléseknél fúrjunk egy-egy kisebb lyukat.

2. Középbarna színű festékkel fessük be a figura mindkét oldalán a fejet, a lábat és a pici figurát. A kezeknek csak az egyik oldalát fessük be teljesen, a hátoldalán elég csak közvetlenül a ruha alatti résznél befesteni. A nagyobbik figura sablonját helyezzük a mézeskalács figurára, és mindkét oldalára halványan másoljuk át a lábon lévő függőleges vonalat. Ezeket a vonalakat, a barna festéknél néhány árnyalattal sötétebb barnával, vékonyan húzzuk át. Az alap oldalait patina színű patinába mártott ronggyal többször töröljük át, hogy egy meleg színű, de sötét árnyalatot kapjunk (patinázás helyett barnára is befesthetjük).

Karácsonyi mézeskalács figura fábólKarácsonyi mézeskalács figura fából

3. A mézeskalács figura elején lévő kötényt drapp színűre fessük be, a ruha többi részét pedig elől és hátul is bordó színű festékkel fessük be. A kezeken lévő ruha ujját szintén bordóra fessük be, a hátoldalán pedig elég csak félig, a külső részen befesteni. A ruha elejére (csak a bordó részre) és a hátuljára, ceruzával halványan, egyenlő távolságban húzzunk vonalakat. Ezeket a vonalakat a kötény festésénél használt drapp színnel, vékony ecsettel húzzuk át. A figura oldalaira is húzzunk folytatólagosan vonalakat.

4. A sablont helyezzük a mézeskalács figurákra, az arcokon lévő mintákat, gombokat, valamint az íves vonalakat is másoljuk rá. A nagyobbik figura kezeire is másoljuk át a mintákat, de elég csak a kéz felső oldalára. A nagyobbik figura szája végéhez fessünk pici rózsaszín köröcskét, majd fekete alkoholos filctollal rajzoljuk át az arcon lévő szemeket, szemöldököt és orrocskát. A szájon lévő szívecskét bordóra fessük be. A többi átmásolt mintát mindkét figurán, drapp színű festékkel rajzoljuk át. A kezeken és a lábakon lévő mintát úgy rajzoljuk fel, hogy az oldalán is folyamatos legyen a minta.

Karácsonyi mézeskalács figura fábólKarácsonyi mézeskalács figura fából

5. Egy szétálló sörtéjű ecsetet mártsunk fekete festékbe, a felesleget egy papírlapra töröljük le, majd az ecsettel húzzuk át a bordóra festett részek széleit. A barnára festett részek széleit, egy néhány árnyalattal sötétebb barna színnel húzzuk át.

6. A natúr kenderzsinegből vágjunk le egy 6 cm-es darabot, és az egyik végére kössünk egy csomót. A nagyobbik figura kezén, a hátoldala felől húzzuk át a zsineget úgy, hogy a csomót a lukba húzzuk. A zsineg másik végére, a kisebb figura hátoldala felöl, fűzzük át a zsineget, és a végére kössünk egy csomót. A felesleget vágjuk le a végéről.

Karácsonyi mézeskalács figura fábólKarácsonyi mézeskalács figura fából

7. A kezek hátoldalára, tegyünk ragasztót (ahol majd kilátszódik, oda ne), és az illesztési rajz szerint ragasszuk a mézeskalács figura elejére. A figura aljára is tegyünk ragasztót, és ragasszuk az alap közepére. Szorítsuk az alaphoz, míg a ragasztó nem kezd el kötni, majd támasszuk meg mindkét oldalról, hogy ne dőljön el.

8. Befejezésül a natúr és a bordó kenderzsinegből készítsünk egy-egy kis masnit. A natúr színűt ragasszuk a kisebbik figura nyakához, a bordót pedig a nagyobbik figura feje tetejére. A bordó masni közepébe helyezzünk egy szem bordó gyöngyöt.

Karácsonyi mézeskalács figura fábólKarácsonyi mézeskalács figura fából

Ötlet: A sablon alapján a kisebb és a nagyobb mézeskalács figurát üvegmatrica festékből is elkészíthetjük, melyet a konyhaablakba ragaszthatunk.

Innen letöltheted a sablont:

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!