Kreatív világom

Egyszerű hóember

Egyszerű hóember sminklemosó korongokból. Készítsünk belőlük minnél többet, és akasszuk őket az ablakba. Az ünnepek végeztével is az ablakban hagyhatjuk, egészen a tél végéig.

vattakorong hoember

Kellékek: sminklemosó korongok, mini narancssárga zsenília pompon, fekete kartonpapír, kék kenderzsinór, fehér cérna

1. A cérnaszálból vágjunk le egy hosszabb, kb. 60 cm-es darabot, hajtsuk félbe, és a nyitott végeinél fűzzük fel egy hosszabb tűre. A cérnaszálat óvatosan fűzzük át három darab sminklemosó korong közepén. A tűt húzzuk le a cérnáról, és a cérna végeire kössünk csomót. A csomóra tegyünk egy picike ragasztót, és húzzuk a korong széléig, így nem fog a korong lecsúszni a cérnáról.

vattakorong hoember

2. A narancssárga pomponból formázzunk répaszerű orrot. Ha nincs pomponunk, az orrot kivághatjuk narancssárga kartonpapírból is.

3. Irodai lyukasztóval készítsünk konfettiket a fekete kartonpapírból. A három részből álló hóemberhez 10 darabra lesz szükségünk.

vattakorong hoembervattakorong hoember

4. A hóember orrát ragasszuk a felső korong közepére. Az orr fölé ragasszunk egy-egy konfettit a szemeknek, az orr alá pedig öt darab konfettit a szájnak. A középső korong közepére három darab konfettit ragasszunk, amelyek a hóember gombjai lesznek. A szemek közepére tehetünk egy-egy csepp fehér festéket is.

5. A kék zsinórra kössünk egy csomót, és a zsinór végeit vágjuk le, hogy egy kisebb masnit kapjunk. Ezt ragasszuk a hóember középső részének a tetejéhez. Egy-egy korong felhasználásával hóemberfejeket is készíthetünk. Ebben az esetben a masnit a hóember szája alá, a korong széléhez ragasszuk.

vattakorong hoembervattakorong hoember

Hóember koszorú

Már te is alig várod, hogy hóembert építhess? De a hó még mindig nem esik? Ne aggódj, addig is készíts hóembereket papírgolyókból. A hóembereket fűzd egymás mellé, így a tél végéig remek koszorúd is lesz.

hóember papírgolyóból

Kellékek: 7 darab 3 cm átmérőjű papírmasé golyó, mini kék és narancssárga zsenilia pompon, vékony fehér zsinór, kis darab vastag kék zsinór, fekete drót, filctoll, pirosító

1. A papírmasé golyókat a már félig meglévő lyukakon keresztül óvatosan szúrjuk át egy hegyes tárggyal.

2. Az átszúrt golyókat fehér zsinórra fűzzük fel, a zsinór végeit kössük össze, hogy egy koszorúformát kapjunk. A felesleges zsinórt vágjuk le. Az akasztóhoz vágjunk le a zsinórból egy kb. 25 cm hosszú darabot, hajtsuk félbe, a végére kössünk csomót. Az akasztót fűzzük át két hóember feje között lévő zsinóron.

hóember papírgolyóbólhóember papírgolyóból

 3. A narancssárga pompont formázzuk hegyesre, és minden golyó közepére ragasszunk fel egy-egy darabot, ami a hóember orra lesz.

4. Ezután fekete filctollal rajzoljunk szemeket és szájakat a hóember fejeire. A szemeknek és a szájaknak is csak pöttyöket rajzoljunk. A szájak fölé pirosítóval rajzoljunk orcát a hóembereknek. Ezt a legkönnyebben fülpiszkálóval készíthetjük el.

hóember papírgolyóbólhóember papírgolyóból

5. Az akasztó mellett lévő hóember fejének két oldalához ragasszuk fel a kék pompont. Egy rövidebb fekete drótot tekerjünk fel egy vékony ecsetnyélre, húzzuk le róla, és ragasszuk a két pompon közé. A kék vastag zsinór maradékra kössünk csomót, a végeit rojtozzuk ki, és ragasszuk a fülvédős hóemberrel szemben lévő hóember nyakához.

hóember papírgolyóból

„Boldog Karácsonyt!” bejárati ajtódísz

A hagyományos ajtóra akasztható karácsonyi kopogtató helyett, készítsétek el ezt a karácsonyi figurákkal díszített ajtódíszt. A gyerekek garantáltam imádni fogják! 

boldog karácsonyt

Kellékek: 3 mm vastag MDF lap, 2 darab 3 cm átmérőjű papírmasé golyó, festékek, fekete drót

A dekoráláshoz: piros, kék és narancssárga mini zsenilia pompon, kis darab maradék anyagok, szalagok, farkasfog, mini termések, faágak, gyöngyök
Mielőtt elkészítjük, ellenőrizzük a sablonon, hogy az „O” betűk helyére pontosan illeszkedik-e a papírmasé golyónk. Ha kell, nyomtassuk ki kisebb vagy nagyobb méretben a sablont, vagy használjunk kisebb vagy nagyobb papírmasé golyót.

1. Nyomtassuk ki az ajtódísz sablonját, vágjuk körbe, és a két részt ragasszuk össze. A sablont helyezzük a falapra, és a körvonalak mentén rajzoljuk fel az ajtódísz kontúrját. A tetején lévő két jelölést is másoljuk át.

2. A falapból a körvonalak mentén fűrészeljük ki az ajtódíszt. A széleket csiszoljuk meg, sőt néhány helyen bele is csiszolhatunk a falapba, régies, kopottas hatást keltve. A jelölés szerint, vékony fúróval fúrjunk egy-egy lyukat a sarkokhoz.

boldog karácsonytboldog karácsonyt

3. A falap mindkét oldalát fessük be drapp színű festékkel. A festés nem lesz csíkos, ha szivaccsal, apránként visszük fel a festéket. Mivel elég világos a szín, így akár több rétegben is felvihetjük rá a festéket. Gyorsabban megszárad a festék, ha hajszárítóval szárítjuk.

4. Érdekesebb színű lesz a festés, ha száradás után, fehér festékkel is átpöttyözzük a falapot. Ehhez szintén használjunk szivacsot, amiből a felesleges festéket egy papírlapra „kifestettük”, majd elszórtan nyomkodjuk rá a szivacsot. Ezután kevés barna festékkel is átnyomkodhatjuk, de ez nagyon kevés legyen, és nagyon elszórtan. A falap széleit is húzzuk át a barna festékes szivaccsal.

boldog karácsonyt

5. A sablont helyezzük a megszáradt falapra, és a feliratot másoljuk át rá. A legegyszerűbben úgy tudjuk átmásolni, ha a sablon hátulján a feliratot puha grafittal átrajzoljuk, majd a falapra tesszük és felülről átrajzoljuk. A grafit így átnyomódik a falapra, és könnyebben átrajzolhatjuk a kontúrokat. Ezután a betűket fekete festékkel fessük be, a havas részt és a hópelyheket pedig fehér festékkel fessük be.

6. A papírmasé gömböket egy éles késsel vágjuk ketté. A félgömböket fessük be. Az egyiket fessük sötétebb barnára, ami a rénszarvas feje lesz, a másikat világosabb barnára, ami a mézeskalács figura feje lesz. A hóembernek a fejét is befesthetjük fehérre, de ez akár el is maradhat.

boldog karácsonytboldog karácsonyt

7. A félgömbök száradása után, ragasszuk őket az O betű helyeire. A felső sorba elsőnek a mézeskalács figura fejét ragasszuk, mellé a hóember fejét, és alulra a rénszarvas fejét.

8. Ezután a fejeket dekoráljuk ki a képen látható módon. A mézeskalács figurának a feje tetejéhez ragasszunk drapp színű farkasfogat, vagy fessünk rá olyan vonalat, mintha cukormázzal rajzoltunk volna rá. Rajzoljunk neki szemeket, orrot és szájat is. A szája közepére bordó színnel pici szívecskét is rajzolhatunk, a szája széléhez pedig néhány pöttyöt is festhetünk. A nyakához bordó zsinórból kössünk masnit, ragasszuk oda, és tegyünk a közepére egy szem gyöngyöt.

boldog karácsonytboldog karácsonyt

9. A hóember fejére narancssárga mini zsenilia pomponból formázzunk egy orrot, és ragasszuk a feje közepére. Az orr mellé mindkét oldalra, pirosítóval fessünk kipirosodott orcát. Ezután rajzoljunk neki pöttyökből szájat és szemeket. A kék pompont ragasszuk a fejéhez, mintha fülmelegítő lenne. A pomponok közé tegyünk egy spirál alakúra tekert drótot. Maradék világoskék anyagból készítsünk neki sálat, és ragasszuk a nyaka alá.

10. A rénszarvas fejének közepére ragasszunk egy piros mini pompont, alá rajzoljunk szájat, fölé pedig szemeket, és a pofijához fehér festékkel fessünk kis pöttyöket. Maradék zsinórból kössünk kis csomót a nyaka alá, és 1-2 szem termést ragasszunk rá. A szarvát vékony Y alakú faágból készítsük el, vágjuk méretre és ragasszuk a feje két oldalára.

boldog karácsonytboldog karácsonyt

11. Befejezésül a fekete drótot tekerjük egy ceruza köré, minél egyenetlenebbül, majd a ceruzáról húzzuk le, és a két végét fűzzük át az ajtódíszen lévő lyukakon.

boldog karácsonyt

Ötlet:  Ha kültéri ajtóra kerül, a betűk festése után vízálló matt lakkal lakozzuk le az ajtódíszt.
A képen látható fejeket elkészíthetjük Mikulásnak, krampusznak vagy akár angyalkának is.

Innen letöltheted a sablont:

boldog karácsonytboldog karácsonyt

Hóember spatulából

Fa spatulából te is könnyen elkészítheted ezeket a mutatós hóember dekorációkat. Kétféle módon is elkészülhet, így lyukkal a tetején karácsonyfára akaszthatod, csipesszel a hátulján pedig remek ajándékkísérő is lehet.

spatula hóember

Kellékek: 2cm és 1 cm széles fa spatula, hurkapálcika (vagy gyufaszál), mini csipesz, pici tujaág, kisebb termés, piros gyöngy, maradék anyag masninak, festékek, ragasztó, csiszolópapír

1. A szélesebb fa spatulára ceruzával jelöljük be a spatula hosszának a felét. Ez lesz a hóember fejrésze. A hóember kalapjának a karimáját a keskenyebb spatulából készítsük el. Erre a spatulára 3cm-enként rajzoljunk jelöléseket, de a jelöléseknél az íves részeket ne használjuk fel. A hurkapálcikából készítsük el a hóember orrát. A hurkapálcikára 7 mm-enként rajzoljunk jelöléseket.

2. Ezután a jelölések mentén kisebb fűrésszel fűrészeljük el a spatulákat és a hurkapálcikát. Fűrészelés után a vágott széleket csiszolópapírral csiszoljuk simára. Fűrész helyett, egy régi ollóval, -amit nem sajnálunk-, is elvághatjuk a fa spatulát.

spatula hóemberspatula hóember

3. A szélesebb spatula mindkét oldalára, az íves rész aljától 2 cm-re rajzoljunk egy vonalat. Az alsó 2 cm-es részt fehér festékkel fessük be. A felette lévő részt, a keskenyebb spatulát és a mini csipeszt pedig fekete festékkel fessük be. A spatulák mindkét oldalát fessük be. A hurkapálcikát narancssárga színű festékkel fessük be.

4. A kopottas hatás eléréséhez, a befestett részeket, éleket csiszolópapírral enyhén csiszoljuk át. A keskenyebb spatula középső részére tegyünk ragasztót, és merőlegesen helyezzük a vastagabb spatulára, az aljától kb. 1.5 cm-re. A narancssárga hurkapálcikát pedig ragasszuk a fehérre festett rész közepére.

spatula hóemberspatula hóember

5. Készítsük el a hóember fejét. Az orr két oldalához vigyünk fel kevés pirosítót, majd fekete alkoholos filctollal rajzoljunk szemeket és szájat a hóemberre. A szemekbe tegyünk egy-egy pötty fehér festéket.

6. A csipeszt ragasszuk a hóember hátoldalára úgy, hogy a nyitható csipeszrésze alul legyen, az aljától kb. 0.5 cm-re. Befejezésül a kalap karimájához ragasszunk picike tujaágat, rá valamilyen kisebb termést, piros gyöngyöt és a maradék anyagból kötött mini masnit.

spatula hóemberspatula hóember

Hóember fonalból

A héten a meteorológusok szerint beköszönt a hideg idő, kuckózzunk be a meleg lakásba, és kreatívkodjunk! Készítsünk hóembert, ami akár a tél végéig dekorálhatja otthonunkat.

Hóember fonalból

Kellékek: közepes vastagságú fehér fonal, üres kávétejszínes doboz, maradék világoskék termovelúr, 2 db régi fekete gomb, fekete festék, ragasztó, narancssárga gyöngy (ami hasonlít egy répaorra), fekete gömbfejű gombostűk, kisebb termések, vékony faágak, műhó

1. A fehér fonalból készítsük el a hóember testét. A fonalból gombolyítsunk két darab gombolyagot, az egyik kb. 8 cm, a másik kb. 5.5 cm átmérőjű legyen. A fonalak végét levágás után egy csepp ragasztóval rögzítsük a gombolyaghoz.

Hóember fonalból

2. A két gombolyagot (ahol a ragasztás van) ragasztópisztolyból nyomott ragasztóval ragasszuk össze egymással. Pár pillanatig, míg a ragasztó megköt, nyomjuk a két részt egymáshoz.

3. Készítsük el a hóember kalapját. Egy kiürült kávétejszínes doboz külső részét fessük be fekete festékkel. Ha elsőre nem fedi be teljesen a festék a műanyagot, több rétegben vigyük fel a festéket. A festék száradása után a kalap belső szélét ragasztózzuk be, és ragasszuk a hóember feje tetejére.

Hóember fonalbólHóember fonalból

4. A maradék világoskék termovelúr anyagból készítsünk egy 25 cm hosszú és 2 cm széles sálat, és a végeit vagdossuk be. A sálat tekerjük a hóember nyaka köré, és elöl rögzítsük ragasztóval. A hóember elejére, a sál alá ragasszunk egy-egy fekete gombot. A hóember fejének közepére ragasszuk fel a narancssárga orr alakú gyöngyöt.

5. A hóember száját és szemeit fekete gömbfejű gombostűvel készítsük el. Ezeket egyszerűen szúrjuk a gombolyagba. A hóember sapkájára ragasszunk pár kisebb termést, az oldalába pedig tűzzünk egy-egy vékonyabb faágat. Befejezésül a hóember kalapját és az ágak végeit fújjuk be műhóval.

Hóember fonalbólHóember fonalból

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!