Kreatív világom

Papírbárány

Fehér kartonpapírból készült bárány, vatelinnel bevonva. Elkészítése könnyű, így akár gyerekek is könnyen elkészíthetik.

Húsvéti papírbárány

Kellékek: fehér kartonpapír, fekete filctoll, vatelin, papírragasztó

1. A bárány sablonját nyomtassuk ki. Ha olyan nyomtatónk van, amely vastagabb papírra is tud nyomtatni, közvetlenül is kinyomtathatjuk a bárányt. Ebben az esetben a kinyomtatott bárányra, a nyilak vonalára helyezzünk egy vonalzót, és ceruzával halványan húzzunk egy-egy vonalat. A körvonalak mentén vágjuk ki a bárányt, és a halvány vonal mentén hajtsuk be mindkét oldalát. A jelölést radírozzuk le.

2. Ha nem közvetlenül kartonpapírra nyomtatjuk a bárányt, sima papírra nyomtassuk ki a sablont, és a nyilak vonalában vonalzóval húzzunk rá egy-egy vonalat. A sablont vágjuk ki, helyezzük a fehér kartonpapírra, és rajzoljuk körbe. A jelöléseket, mintákat szintén jelöljük át. A körvonalak mentén vágjuk ki a bárányt.

Húsvéti papírbárányHúsvéti papírbárány

3. A bárány fején lévő mintákat fekete filctollal rajzoljuk át, a füleket és a lábak alját fessük be feketére.

4. A nyilak mentén húzott halvány vonalon a bárány mindkét oldalát hajtsuk be, és a hajtást simítsuk le a körmünkkel. A fejet szintén hajtsuk be, és simítsuk lefelé, a bárány farkát pedig hajtsuk felfelé. A ceruzavonalakat radírozzuk le a papírról.

Húsvéti papírbárányHúsvéti papírbárány

5. A vatelinből tépjünk le egy kisebb darabot, és húzzuk szét akkora méretűre, mint a bárány teste. A bárány hátát és mindkét oldalát, a lábak kivételével, kenjük be papírragasztóval, és helyezzük rá a vatelin. Enyhén nyomkodjuk rá, hogy mindenhol odaragadjon. Befejezésül a bárányt a hajtások mentén állítsuk lábra.

Húsvéti papírbárány

Ötlet: A bárányt vatelin nélkül is elkészíthetjük. A bárányokat különböző méretekben is elkészíthetjük, így egész kis báránycsaládot kapunk.

Innen letöltheted a sablont:

Húsvéti papírbárány sablon

Nyuszi tojástartóból

Húsvét közeledtével egyre több tojást vásárolunk, amiből sütiket készítünk, és a locsolóknak színes tojásokat festünk. A kiürült tojástartó tálcákat azonban érdemes megtartani, mert egyszerű nyuszi figurákat készíthetünk belőlük.

Tojástartó nyuszi

Kellékek: papír tojástartó,zöld gyűrt papír, rózsaszín és drapp mini pompon, rózsaszín és fekete filctoll, fehér festék, ragasztó

1. A tojástartóból ollóval vágjuk ki a négyzet alapú tartórészeket. A nyuszihoz azt a részt használjuk, amelyiknek nem lukas a teteje. Ha két nyuszit készítünk egyszerre, három darab tartórészt vágjunk ki.

2. A nyuszi testéhez a kivágott tartórészek sarkait körben vágjuk le úgy, hogy egy négyzet alapú csonka gúlát kapjunk. Arra figyeljünk, hogy vízszintes alapra helyezve, az alja stabilan álljon, ne legyenek hézagok a felület és a tojástartó rész között.

Tojástartó nyusziTojástartó nyuszi

3. A nyuszi füléhez a tartórészek sarkait körben ne vágjuk le, hanem a négy élénél vágjuk be a tojástartót, és fektessük ki. Egy papírlapra rajzoljunk fel egy kisebb nyuszifület és ollóval vágjuk ki. Az így kapott mintát fektessük a tojástartóra, és rajzoljuk körbe a mintát. Nyuszinként két darab fület rajzoljunk fel, és vágjuk ki a tojástartóból. A kivágott fülek középső részét rózsaszínű filctollal fessük be.

4. A nyuszi testének (csonka gúla) a tetejét egy éles késsel középen vágjuk be. Ebbe a vágásba helyezzük el a két fület.

Tojástartó nyusziTojástartó nyuszi

5. A fülek előtti részre, a nyuszi testére ragasszuk fel a rózsaszín pompont. A hátuljának az aljához pedig a drapp színűt ragasszuk oda, ami a nyuszifarok lesz. Ha nincs a tojástartóval megegyező színű pomponunk, egy világos színű pompont fessünk be hasonló színű festékkel. A nyuszi orra fölé fekete filctollal rajzoljunk egy-egy szemet, az orra alá pedig egy szájat. Fehér festékkel tegyünk egy-egy pötty festéket a szemekbe, és három-három pöttyöt tegyünk az orcákhoz is, az orr mellé.

6. Zöld papírból vágjunk ki nyuszinként egy darab kb. 9-10 cm átmérőjű kör. A kör széleit cakkosan vagdossuk be, mintha a fűszálak lengedeznének.

Tojástartó nyuszi

7. A kész nyuszi aljának éleit kenjük be ragasztóval, és ragasszuk a zöld papír közepére. Ezzel készen is van a fűben ülő nyuszink.

Ötlet: A zöld papírra filctollal vagy ceruzával apró virágokat is rajzolhatunk.

Nyuszi jégkrém pálcikából

Minden gyermek szereti a jégkrémet, de a pálcikáját kár lenne kidobni! Könnyen elkészíthető húsvéti nyuszi készülhet belőle.

Nyuszi jégkrém pálcikából

Kellékek: jégkrém pálcikák, mini facsipesz, rózsaszín mini pompon, rózsaszín szaténszalag, fekete filctoll, fehér és rózsaszín festék vagy filctoll, ragasztó

1. Első lépésként az egyik pálcika alsó részére tegyünk ragasztót, és ragasszuk rá a másik pálcikát egy kicsit ferdén, hogy a felső részénél a pálcikák között legyen egy pici kis hézag.

2. A pálcika alsó részének közepére ragasszuk fel a rózsaszín mini pompont, ami a nyuszi orra lesz. E fölé fekete filctollal rajzoljunk egy-egy szemet, és az orr alá rajzoljuk fel a nyuszi száját is. Fehér festékkel tegyünk egy-egy pöttyöt a szemekbe, és három-három pöttyöt tegyünk a szája mellé is.

Nyuszi jégkrém pálcikábólNyuszi jégkrém pálcikából

3. A pálcika felső részeire, ami a nyuszi füle lesz, ceruzával halványan rajzoljuk be a fülek helyét, majd halvány rózsaszín festékkel (vagy filctollal) fessük be. Tegyük félre száradni.

4. Míg szárad a festés, rózsaszín szaténszalagból készítsünk kisebb masnit. A festék száradása után a masnit ragasszuk a nyuszi szemei fölé egy ujjnyival, és a hátoldal alsó részére pedig ragasszuk fel a mini csipeszt.

Nyuszi jégkrém pálcikábólNyuszi jégkrém pálcikából

Ötlet: A nyuszit szimplán, egy pálcikából is elkészíthetjük, ekkor erre az egy pálcikára fessünk fel a két rózsaszín nyuszifület. Ha a nyuszit csipesz nélkül készítjük el, kisebb koszorúra is felragaszthatjuk.

Fűben szundikáló húsvéti nyuszik

Fűben szundikáló húsvéti nyuszik, melyeket tojástartóként is használhatunk a húsvéti terített asztalnál.

Papírguriga nyuszik

Kellékek: papírguriga, zöld papírlap, rózsaszín mini pompon, vékony rózsaszín szaténszalag, rózsaszín ceruza, fekete filctoll, ragasztó

1. A papírgurigára a tetejétől 3 cm-re húzzunk körben egy vonalat. Könnyen elkészíthetjük, ha egy befőttes gumit teszünk a gurigára, és a gumi mellett körberajzoljuk a gurigát.

2. A 3 cm-es részre rajzoljunk egymás mellé egy-egy nyuszifület, és a fülek melletti felesleges részt ollóval vágjuk le. A látszódó ceruzavonalakat radírozzuk le a gurigáról.

Papírguriga nyuszikPapírguriga nyuszik

3. A guriga külső részén, a fülek belső részét rózsaszínű ceruzával rajzoljuk meg, és színezzük be a belsejét.

4. A zöld papírlapból vágjunk ki egy 2. 5 cm széles, és a guriga kerületénél 1 cm-rel hosszabb négyzetet. A papír egyik hosszanti oldalát sűrűn vagdossuk be, majd az egyik oldalát ragasztózzuk be, és ragasszuk a guriga aljához. A ragasztást a guriga hátuljánál kezdjük.

Papírguriga nyuszikPapírguriga nyuszik

5. A rózsaszín pompont ragasszuk a nyuszi elejére. A pompon fölé fekete filctollal rajzoljunk szemeket, alá pedig szájat. A nyuszi orra mellé, mindkét oldalra rajzoljunk három-három szál bajuszkát. Ha lány nyuszit készítünk, rózsaszín szaténszalagból készítsünk kis masnit, és ragasszuk a nyuszi fülei közé.

Papírguriga nyuszik

Bárány fakanálfigura

Egészen biztosan nálad is lapul a konyhaszekrény fiókjában néhány használaton kívüli fakanál, amiből most remek húsvéti dekorációkat készíthetsz. A leírás alapján könnyen elkészítheted a báránykákat. Te mennyit készítesz belőlük?

Kellékek: fakanál, fehér kartonpapír, testszínű vékonyabb papír, fekete zsinór, csengettyű, raffia, fehér festék, fekete filctoll

1. A fakanalat festés előtt, ha kell, finom csiszolópapírral csiszoljuk át, hogy mindenhol sima felülete legyen. Ezután a fakanalat teljes egészében fessük be fehér színű festékkel. Ha az első réteg festék nem fedi be teljesen, száradás után fessük be még egy-két rétegben. A fakanalat hagyjuk teljesen megszáradni.

2. Míg a fakanál szárad, nyomtassuk ki a bárány sablonját. Ha gyerekekkel foglalkozáson készítjük el a fakanálfigurát, a sablont másoljuk át egy kartonpapírra a mintákkal, jelölésekkel együtt, majd vágjuk körbe. Így a sablon többször használható, tartósabb, és könnyebben körberajzolható lesz.

3. A bárány testének és a feje tetejének a sablonját helyezzük a fehér kartonpapírra, a testszínű papírra pedig a bárány pofijának a sablonját, és rajzoljuk körbe. A mintákat, jelöléseket is halványan jelöljük át. A papírból vágjuk ki őket, és a bárány pofiján lévő mintákat, és a füleket fekete filctollal rajzoljuk át. Az esetleges ceruzavonalakat óvatosan radírozzuk le.

4. A testen lévő jelölések szerint, egy vastagabb tűvel vagy fogpiszkálóval szúrjunk át a kartonpapírt. A testszínű papírból kivágott bárány pofiját papírragasztóval ragasszuk a fakanál domború fejére, és ennek tetejére ragasszuk fel a feje tetejét is. A testet helyezzük a fakanál szárára, a pofitól lefelé kb. 2-3 cm-re. Jelöljük be a pontos helyét mettől-meddig ér, a jelölések között ragasztópisztollyal ragasztózzuk be, és ragasszuk rá a testet. Arra ügyeljünk, hogy a test a fakanál közepére essen.

5. A zsinórból vágjunk le két 10 cm-es darabot, és az egyik végükre kössünk egy-egy csomót. A zsinórok csomózatlan végét a hátoldal felől fűzzük át a lyukakon, majd ezek végére is kössünk egy-egy csomót.

6. A raffiászálból vágjunk le egy 15 cm-es darabot, fűzzük át a csengettyűn, és a raffiát kössünk masnira. A csengettyűt ragasszuk a bárány nyakához.

Ötlet: A bárány sablonját a fakanál méretéhez igazodva nagyíthatjuk vagy kicsinyíthetjük.

Innen letöltheted a sablont:

Fakanál bárány sablon

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!