Kreatív világom

Cukorpálca

Egy nagyon könnyű, pillanatok alatt elkészíthető kreatív ötlet karácsonyra, amelyet a gyerekekkel együtt, iskolában vagy óvodában is elkészíthetünk.

Cukorpálca candy cane

Kellékek: piros és fehér zseníliadrót, vékony piros szaténszalag

1. A piros és a fehér zseníliadrótot hajtsuk félbe, és a hajtásnál vágjuk ketté.

Cukorpálca candy cane

2. A piros és a fehér zseníliadrótot tegyük egymás mellé, és egyenletesen tekerjük egymás köré a két színt.

Cukorpálca candy cane

3. A piros szaténszalagból készítsünk kis masnikat, és ragasszuk a cukorpálca tetejéhez.

Cukorpálca candy cane

Ötlet: A vékony szaténszalagból, vagy vékony zsinórból akasztót is készíthetünk hozzá.

Karácsonyfadísz táblafestékkel

Szeretnél egy olyan karácsonyfadíszt, amely minden évben új külsőt kaphat? Akkor ez az új ötlet biztosan tetszeni fog. A faszeleteket fekete táblafestékkel fesd be, és kedved szerint, krétával rajzolj rá karácsonyi mintákat. A különlegessége a metál táblafesték, amelyet, ha nedves ronggyal áttörölsz, szépen csillogni fog. Neked hogy tetszik?

krétafestékkel festett dísz

Kellékek: faszeletek, fekete metál táblafesték, vékony és vastag natúr kenderzsineg, színes és fehér kréták, ragasztópisztoly

1. A zsinórból vágjunk le 15 cm-es darabokat, és hajtsuk félbe. A faszeleteken lévő lyukakba nyomjunk egy csepp ragasztót a ragasztópisztolyból, és tegyük bele a félbehajtott zsinegek végeit.

2. A fekete táblafestékkel fessük be a faszeletek mindkét oldalát. A faszeletek széleinél, a kéreg vonalánál, hagyjunk festetlenül egy kis részt. Tegyük félre száradni.

krétafestékkel festett díszkrétafestékkel festett dísz

3. A vastag zsinegből vágjunk 30 cm-es darabokat, és kössünk belőlük masnikat. A karácsonyfadísz akasztójának tövébe tegyünk egy csepp ragasztót a ragasztópisztolyból, és a masnit a közepénél nyomjuk rá. A zsineget, ha kell, vágjuk méretre.

4. A faszeletekre fehér vagy színes krétával rajzoljunk különböző karácsonyi mintákat. Rajzolhatunk rá fenyőfát, ajándékdobozt, hópelyhet, vagy akár írhatunk is rá. Ha nem tetszik a minta, nedves ruhával töröljük át, és kezdjük újra.

krétafestékkel festett díszkrétafestékkel festett dísz

Fekete csillámos karácsonyfadísz

A téli hideg estéken szeretünk “bekuckózni”, amihez illatos teamécseseket gyújtunk. A mécsesek tartóját ne dobjátok ki, hanem készítsetek belőle karácsonyfadíszeket!

Karácsonyfadísz mécsestartóból

Kellékek: kiürült teamécses tartók, harangos gyöngyös girland, fekete műszőrmés bortni, vékony fekete szaténszalag, fekete gyöngyfűző fonal, fekete kásagyöngyök, fekete festék, fekete csillámpor, matt fújható lakk, ragasztó

1. Az üres teamécsesek tartójából a viaszdarabkákat távolítsuk el. A mécsestartók alján jelöljük be a közepét, és egy gombostűvel szúrjuk át.

2. A kis harangokkal teli gyöngyös girlandból vágjuk le a harangokat.

Karácsonyfadísz mécsestartóbólKarácsonyfadísz mécsestartóból

3. Fekete festékkel fessük be a harangok belső és külső részét, majd a mécsestartók belsejét, és a tetejét. Hagyjuk teljesen megszáradni.

4. Ragasztóval kenjük be a harangok külső részét és a mécsestartó tetejét, és jó alaposan szórjuk be a csillámporral. Ha a ragasztó megszáradt, a harangokról és a mécsestartókról a felesleges csillámot finoman ütögessük le egy papírlapra, és a csillámot öntsük vissza a tégelyébe. A harangokat és a mécsestartókat fújjuk le matt lakkal.

Karácsonyfadísz mécsestartóbólKarácsonyfadísz mécsestartóból

5. Mérjük le a mécsestartó kerületét, és a fekete műszőrmés bortniból vágjunk le 0.5-1 cm-rel nagyobb darabokat, mint a mécsestartó kerülete. A bortnikat körben ragasszuk a mécsestartók oldalához. A bortni felső széle a mécsestartó tetejéig érjen.

6. A fekete szaténszalagból vágjunk le 20 cm-es darabokat, és készítsünk belőle masnikat. A végeit ferdén vágjuk le, és gyertyaláng felett a végeit kissé olvasszuk meg, így nem fog foszlani. A fekete gyöngyfűző fonalból vágjunk le kb. 30 cm-es darabokat, és a közepére fűzzük fel a harangot. A fonalat fogjuk össze, és a dupla szálra fűzzünk fel kb. 13-15 szem fekete gyöngyöt.

Karácsonyfadísz mécsestartóbólKarácsonyfadísz mécsestartóból

7. A gyöngyfűző fonal végét alulról húzzuk át a mécsestartón, fűzzünk fel rá egy szem gyöngyöt, majd a masni közepén is húzzuk át, végül még egy gyöngyöt fűzzünk fel rá. Befejezésül a fonal végére kössünk csomót, és égessük meg a végét, ne bomoljon szét.

Karácsonyfadísz mécsestartóból

 

Filc karácsonyfadísz

Barkácsfilcből készített karácsonyfadísz, amit akár ajándékcsomagoláshoz is használhatunk, így az ajándékozott egy mutatós díszt is kap egyszerre.

Filc karácsonyfadísz

Kellékek: piros barkácsfilc, 2 cm széles piros szaténszalag fehér pöttyökkel, 0.5 cm széles piros szaténszalag, 2.5 cm átmérőjű papírmasé golyó,

1. A piros barkácsfilcre rajzoljunk fel egy 50×8 cm-es négyzetet. A rajzoláshoz használjunk szabókrétát, vagy illanó tollat, hogy a kész díszen ne látszódjanak a jelölések.

2. A felrajzolt négyzetbe készítsük el a jelöléseket. A hosszanti széltől lefelé jelöljük be a 2 cm széles szalag méretét, és rajzoljunk rá egy vízszintes vonalat. Ezután az alatta lévő részt 1cm-ként jelöljük be, és rajzoljunk rá függőleges vonalakat.

Filc karácsonyfadíszFilc karácsonyfadísz

3. A felrajzolt négyzetet a körvonalak mentén vágjuk ki. Ezután a függőleges jelölések mentén az anyagot vágjuk be egészen a vízszintes jelölésig.

4. Készítsük el az akasztót. A vékony szaténszalagból vágjunk le egy kb. 25 cm-es darabot, hajtsuk félbe, és a végeit néhány öltéssel varrjuk az anyag egyik sarkához.

Filc karácsonyfadíszFilc karácsonyfadísz

5. Az akasztótól kezdve az anyagot folyamatosan tekerjük fel. Időközönként az anyagot ragasztópisztolyból nyomott ragasztóval rögzítsük, hogy ne essen szét. Az anyag végét is rögzítsük a ragasztóval. Tekerés közben figyeljünk arra, hogy a tetejénél egy síkban maradjon az anyag.

6. Ezután a pöttyös szaténszalaggal tekerjük körbe a dísz tetejét. Az elejét néhány öltéssel rögzítsük, a végén hagyjunk a szalagon 1 cm-es ráhagyást, hajtsuk befelé, és azt is rögzítsük pár láthatatlan öltéssel. A vékony szaténszalagból készítsünk egy kisebb masnit, amit ragasszunk a pöttyös szalag közepéhez.

Filc karácsonyfadíszFilc karácsonyfadísz

7. A papírmasé golyót óvatosan szúrjuk át, majd húzzuk át az akasztón. Hogy ne mozduljon el, a golyó aljához tegyünk egy csepp ragasztót, és enyhén nyomjuk rá a filcre.

Filc karácsonyfadísz

Hóember spatulából

Fa spatulából te is könnyen elkészítheted ezeket a mutatós hóember dekorációkat. Kétféle módon is elkészülhet, így lyukkal a tetején karácsonyfára akaszthatod, csipesszel a hátulján pedig remek ajándékkísérő is lehet.

spatula hóember

Kellékek: 2cm és 1 cm széles fa spatula, hurkapálcika (vagy gyufaszál), mini csipesz, pici tujaág, kisebb termés, piros gyöngy, maradék anyag masninak, festékek, ragasztó, csiszolópapír

1. A szélesebb fa spatulára ceruzával jelöljük be a spatula hosszának a felét. Ez lesz a hóember fejrésze. A hóember kalapjának a karimáját a keskenyebb spatulából készítsük el. Erre a spatulára 3cm-enként rajzoljunk jelöléseket, de a jelöléseknél az íves részeket ne használjuk fel. A hurkapálcikából készítsük el a hóember orrát. A hurkapálcikára 7 mm-enként rajzoljunk jelöléseket.

2. Ezután a jelölések mentén kisebb fűrésszel fűrészeljük el a spatulákat és a hurkapálcikát. Fűrészelés után a vágott széleket csiszolópapírral csiszoljuk simára. Fűrész helyett, egy régi ollóval, -amit nem sajnálunk-, is elvághatjuk a fa spatulát.

spatula hóemberspatula hóember

3. A szélesebb spatula mindkét oldalára, az íves rész aljától 2 cm-re rajzoljunk egy vonalat. Az alsó 2 cm-es részt fehér festékkel fessük be. A felette lévő részt, a keskenyebb spatulát és a mini csipeszt pedig fekete festékkel fessük be. A spatulák mindkét oldalát fessük be. A hurkapálcikát narancssárga színű festékkel fessük be.

4. A kopottas hatás eléréséhez, a befestett részeket, éleket csiszolópapírral enyhén csiszoljuk át. A keskenyebb spatula középső részére tegyünk ragasztót, és merőlegesen helyezzük a vastagabb spatulára, az aljától kb. 1.5 cm-re. A narancssárga hurkapálcikát pedig ragasszuk a fehérre festett rész közepére.

spatula hóemberspatula hóember

5. Készítsük el a hóember fejét. Az orr két oldalához vigyünk fel kevés pirosítót, majd fekete alkoholos filctollal rajzoljunk szemeket és szájat a hóemberre. A szemekbe tegyünk egy-egy pötty fehér festéket.

6. A csipeszt ragasszuk a hóember hátoldalára úgy, hogy a nyitható csipeszrésze alul legyen, az aljától kb. 0.5 cm-re. Befejezésül a kalap karimájához ragasszunk picike tujaágat, rá valamilyen kisebb termést, piros gyöngyöt és a maradék anyagból kötött mini masnit.

spatula hóemberspatula hóember

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!