Kreatív világom

Filccel bevont konzervdoboz

A kiürült konzervdobozokat karácsonykor hasznosítsuk újra, és készítsünk belőlük kis tárolókat. A konzervdoboz oldalát filc anyaggal vonjuk be, de előtte hímezzünk rá hópelyheket. Elszórtan varrjunk rá fehér gyöngyöket, a tetejére pedig ragasszunk zseníliadrótot. A belsejébe tehetünk tűzőhabot, amibe pl. fenyőágakat, karácsonyfadíszeket, terméseket szúrhatunk.

Filccel bevont konzervdoboz

Kellékek: üres konzervdobozok, piros filc, fehér zseníliadrót, apró fehér gyöngyök, fehér hímzőfonal

1. A konzervdobozt helyezzük a piros filcre, és némi kis ráhagyással a doboz körül vágjuk ki az anyagot. A konzervdoboz alját kenjük be ragasztóval, és a kivágott anyagot simítsuk a beragasztózott felületre. A felesleges filcet vágjuk le a konzervdoboz körül.

2. A konzervdoboz kerületét és a magasságát mérjük meg, mindkét mérethez adjunk hozzá 1.5 cm-t. E méretek alapján rajzoljunk fel egy négyzetet a filcre, és vágjuk ki.

Filccel bevont konzervdobozFilccel bevont konzervdoboz

3. A kiszabott anyag egyik rövidebb és hosszabb oldalát pelenkaöltéssel varrjuk körbe. A varráshoz használjunk fehér hímzőfonalat. Könnyebben körbevarrhatjuk, ha a szélektől kb. 0.5 cm-re és kb. 0.7 cm távolságra egymástól, ceruzával bejelöljük a pelenkaöltések helyét.

4. Egy vastagabb papírlapra rajzoljunk fel egy egyszerű hópehelymintát, és a minta végeinél a papírt szúrjuk át. Ezt használjuk a hímzéshez sablonként. A sablont helyezzük a filcre, és elszórtan jelöljük át a hópehelymintákat az anyagra, és a fehér hímzőfonallal hímezzük ki. A kihímzett hópelyhek közé elszórtan varrjunk fel egy-egy szem fehér gyöngyöt.

Filccel bevont konzervdobozFilccel bevont konzervdoboz

5. A konzervdoboz oldalát kenjük be ragasztóval, és a hímzett filcet ragasszuk a konzervdoboz oldalához. A doboz aljához kerüljön a pelenkaöltéssel kivarrt részt, a doboz oldalánál lévő illesztéshez pedig szintén a kivarrt részt kerüljön felülre. A tetején lévő maradékot ragasszuk a konzervdoboz belsejéhez.

6. A doboz tetejéhez ragasztópisztollyal körben ragasszuk fel a zseníliadrótot, a felesleges drótot pedig vágjuk le.

Filccel bevont konzervdobozFilccel bevont konzervdoboz

Karácsonyi angyalka papírból

Még gyerekkoromban német ismerőseinktől kaptam karácsonyra egy ilyen angyalkát. A mai napig őrzöm, és karácsonykor mindig előveszem, bár már kissé látszik rajta az idő vasfoga. Ezért én is elkészítettem, remélem ti is. 🙂

angyalka papírból

Kellékek: fehér vagy világos színű kartonpapír, fehér vagy drapp maradék anyag, 2 cm átmérőjű fagolyó, szőke babahaj, aranyszínű festék, aranyszínű csillámos ragasztó, aranyszínű glitterpor, aranyszínű vékony zsinór, 2 darab aranyszínű nagy gyöngy, ragasztó

1. Nyomtassuk ki az angyalka sablonját, majd ollóval vágjuk ki. A kivágott sablonokat helyezzük a kartonpapírra, és némi ráhagyással vágjuk körbe a sablonokat. Az angyalka ruháját és szárnyát egyszer, a csillag alakú alapot pedig kétszer vágjuk ki.

2. Az anyagból szabjunk ki kétszer akkora méretű darabot, mint amekkora a kartonból kivágott szárny, valamint egyszer egy akkora darabot, mint a kartonból kivágott angyalka ruhája. A kartonból kivágott szárny mindkét oldalát kenjük be ragasztóval, és a két oldalára ragasszuk rá az anyagot. A kartonból kivágott ruha egyik oldalát szintén kenjük be ragasztóval, és ragasszuk rá az anyagot. Az anyag tetejét simítsuk át, ne legyen gyűrött, levegős (át is vasalhatjuk). A kartonból kivágott csillagok mintáját is ragasszuk össze.

angyalka papírbólangyalka papírból

3. Az összeragasztott kartonra helyezzük rá a csillag sablonját, majd halványan rajzoljuk körbe. Az anyaggal bevont kartonokra pedig tegyük rá a szárny és a ruha sablonját, és ezeket is halványan rajzoljuk körül. A csillagot a vonalak mentén sniccerrel vágjuk ki, hogy a csillag sarkai szépek maradjanak. A szárnyat és a ruhát pedig éles ollóval vágjuk ki.

4. A csillag mindkét oldalát fessük be aranyszínű festékkel, és a még nedves festékbe szórjunk aranyszínű glitterport. Az angyalka ruhájának anyaggal bevont oldalára, középre fessünk kb. 0. 5 cm széles csíkot, majd az aljára körben is fessünk ugyanekkora szegélyt. A szárny mindkét oldalára körben szintén fessünk 0. 5 cm széles szegélyt, majd a befestett részeket aranyszínű csillámos ragasztóval kenjük be.

angyalka papírbólangyalka papírból

5. Ha a csillámos ragasztó megszáradt, az angyalka ruhájának két végét, kb 1 cm szélesen hajtsuk egymásra, és ragasztópisztollyal ragasszuk össze a két végét, hogy egy kúpot kapjunk.

6. A ruha alját belülről ragasztópisztollyal ragasztózzuk be, és ragasszuk a csillag alakú alap közepére. A fagolyót, ami az angyalka feje lesz, ragasszuk a ruha tetejére.

angyalka papírbólangyalka papírból

7. A babahajból vágjunk le egy kisebb köteg, kb. 10 cm hosszú darabot, majd az egyik végét, a végétől 2 cm-re kössük át egy vékony aranyszínű zsinórral. Ha csak göndör babahajat kapunk, közepesen meleg vasalóval vasaljuk simára a hajat. A hajat az összekötésnél ragasszuk az angyalka fejére, és hátul igazítsuk el a hajat úgy, hogy a fej ne maradjon kopaszon. Egy kevés ragasztóval oda is ragaszthatjuk, majd a hajat kétoldalt fésüljük az eleje felé.

8. Az angyalka szárnyát enyhén hajlítsuk meg, és a közepénél ragasszuk az angyalka ruhájának a háta közepéhez, a fej alá. A haj végeiből, ha kell, vágjunk le, és simítsuk a fejre és a ruha oldalához. A hajában lévő zsinórt kössük masnira.

angyalka papírbólangyalka papírból

9. A sablon alapján egy vékony fehér papírlapból vágjuk ki a könyvet, és hajtsuk félbe. A belsejébe aranyszínű tollal rajzoljunk hullámos vonalakat. Az aranyszínű gyöngyöket ragasszuk a ruha elejének a közepéhez, a két gyöngy közé ragasszuk be a félbehajtott könyvet, és a lapjait hajtsuk ki a gyöngyökre. Befejezésül az angyalka arcára fekete festékkel fessünk szemeket és szempillát, piros festékkel pedig rajzoljunk neki szájat.

angyalka papírból

Ötlet: Az angyalkát elkészíthetjük úgy is, hogy a kartonpapír alapot nem vonjuk be anyaggal. Ebben az esetben a sablont egyből rajzoljuk fel a fehér kartonpapírra, és vágjuk ki. A továbbiakban ugyanúgy készül, mint a leírásban.

Innen letöltheted a sablont:

angyalka papírból

Karácsonyi mézeskalács figura

Bájos kis karácsonyi mézeskalács figura, fából készítve. Házi készítésű mézes sütemények mellé állítva, mutatós vendégváró dekoráció lehet.

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Kellékek: 25×20 cm-es 0. 6 cm vastag MDF lap, 10x 8 cm-es 0. 3 cm vastag MDF lap, 16×7 cm-es 1. 8 cm vastag MDF lap (ez az alap pontos mérete, ennél nagyobb anyagból is kivághatjuk), festékek, patina színű patina, gyorskötésű faragasztó, natúr és bordó színű kenderzsineg, bordó gyöngy

1. Nyomtassuk ki a mézeskalácskalács figura sablonját. A 0. 6 cm vastag falapra másolópapír segítségével rajzoljuk fel a mézeskalács figurát, és egyszer-egyszer a kezeket is. A figurán lévő mintákat is rajzoljuk fel. A 0. 3 cm vastag falapra a pici mézeskalács figurát rajzoljuk fe l(könnyebb lesz kivágni, ha nagyobb darab falapra rajzoljuk fel), az 1. 8 cm vastag falapra pedig az alapot. Dekopírfűrésszel vágjuk ki a felrajzolt részeket, arra azonban figyeljünk, hogy a vágás során a figura alja teljesen egyenes maradjon, különben nehezen tudjuk majd az alapra ragasztani. Vágás után a széleket csiszolópapírral csiszoljuk át. A sablont helyezzük a figura hátoldalára, és a ruha aljának és tetejének a vonalát, erre az oldalra is másoljuk át. A kezek hátoldalára is rajzoljuk át a mintát. Mindkét mézeskalács figura kezein lévő jelöléseknél fúrjunk egy-egy kisebb lyukat.

2. Középbarna színű festékkel fessük be a figura mindkét oldalán a fejet, a lábat és a pici figurát. A kezeknek csak az egyik oldalát fessük be teljesen, a hátoldalán elég csak közvetlenül a ruha alatti résznél befesteni. A nagyobbik figura sablonját helyezzük a mézeskalács figurára, és mindkét oldalára halványan másoljuk át a lábon lévő függőleges vonalat. Ezeket a vonalakat, a barna festéknél néhány árnyalattal sötétebb barnával, vékonyan húzzuk át. Az alap oldalait patina színű patinába mártott ronggyal többször töröljük át, hogy egy meleg színű, de sötét árnyalatot kapjunk (patinázás helyett barnára is befesthetjük).

Karácsonyi mézeskalács figura fábólKarácsonyi mézeskalács figura fából

3. A mézeskalács figura elején lévő kötényt drapp színűre fessük be, a ruha többi részét pedig elől és hátul is bordó színű festékkel fessük be. A kezeken lévő ruha ujját szintén bordóra fessük be, a hátoldalán pedig elég csak félig, a külső részen befesteni. A ruha elejére (csak a bordó részre) és a hátuljára, ceruzával halványan, egyenlő távolságban húzzunk vonalakat. Ezeket a vonalakat a kötény festésénél használt drapp színnel, vékony ecsettel húzzuk át. A figura oldalaira is húzzunk folytatólagosan vonalakat.

4. A sablont helyezzük a mézeskalács figurákra, az arcokon lévő mintákat, gombokat, valamint az íves vonalakat is másoljuk rá. A nagyobbik figura kezeire is másoljuk át a mintákat, de elég csak a kéz felső oldalára. A nagyobbik figura szája végéhez fessünk pici rózsaszín köröcskét, majd fekete alkoholos filctollal rajzoljuk át az arcon lévő szemeket, szemöldököt és orrocskát. A szájon lévő szívecskét bordóra fessük be. A többi átmásolt mintát mindkét figurán, drapp színű festékkel rajzoljuk át. A kezeken és a lábakon lévő mintát úgy rajzoljuk fel, hogy az oldalán is folyamatos legyen a minta.

Karácsonyi mézeskalács figura fábólKarácsonyi mézeskalács figura fából

5. Egy szétálló sörtéjű ecsetet mártsunk fekete festékbe, a felesleget egy papírlapra töröljük le, majd az ecsettel húzzuk át a bordóra festett részek széleit. A barnára festett részek széleit, egy néhány árnyalattal sötétebb barna színnel húzzuk át.

6. A natúr kenderzsinegből vágjunk le egy 6 cm-es darabot, és az egyik végére kössünk egy csomót. A nagyobbik figura kezén, a hátoldala felől húzzuk át a zsineget úgy, hogy a csomót a lukba húzzuk. A zsineg másik végére, a kisebb figura hátoldala felöl, fűzzük át a zsineget, és a végére kössünk egy csomót. A felesleget vágjuk le a végéről.

Karácsonyi mézeskalács figura fábólKarácsonyi mézeskalács figura fából

7. A kezek hátoldalára, tegyünk ragasztót (ahol majd kilátszódik, oda ne), és az illesztési rajz szerint ragasszuk a mézeskalács figura elejére. A figura aljára is tegyünk ragasztót, és ragasszuk az alap közepére. Szorítsuk az alaphoz, míg a ragasztó nem kezd el kötni, majd támasszuk meg mindkét oldalról, hogy ne dőljön el.

8. Befejezésül a natúr és a bordó kenderzsinegből készítsünk egy-egy kis masnit. A natúr színűt ragasszuk a kisebbik figura nyakához, a bordót pedig a nagyobbik figura feje tetejére. A bordó masni közepébe helyezzünk egy szem bordó gyöngyöt.

Karácsonyi mézeskalács figura fábólKarácsonyi mézeskalács figura fából

Ötlet: A sablon alapján a kisebb és a nagyobb mézeskalács figurát üvegmatrica festékből is elkészíthetjük, melyet a konyhaablakba ragaszthatunk.

Innen letöltheted a sablont:

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Karácsonyi mézeskalács figura fából

Rózsás karácsonyi gömb

Te is szeretnél valami igazán különleges és mutatós díszt készíteni karácsonyra? Talán ez az ötlet tetszeni fog. Elkészítése időigényes, de megéri a fáradtságot, mert igen mutatós dísz.

Kellékek: 8 cm-es átmérőjű hungarocell gömb, türkizkék krepp papír, 8 mm-es türkizkék gyöngyök,0. 5 m türkizkék vékony szaténszalag, türkizkék csillámpor, ragasztó

1. A szaténszalagból vágjunk le egy kb. 20 cm hosszú darabot, és hajtsuk félbe. A hungarocell gömbön lévő lukba tegyünk ragasztót (ragasztópisztolyból), és a szaténszalag két végét nyomjuk a beragasztózott lukba.

2. A krepp papírt 4 cm-ként jelöljük be, és vágjunk le belőle 6-7 db csíkot. A levágott darabokat tekerjük szét, és lazán hajtsuk félbe.

3. Ezután készítsük el a rózsákat. A krepp papírcsík elejét hajtsuk be a kép szerint, a krepp papír a nyitott szélei lefelé nézzenek.

4. A behajtott elejét még 2-3-szor tekerjük meg, majd a jobb kezünkben lévő krepp papírcsíkot a kezünkkel lazán csavarjuk meg, és közben a bal kezünkben lévő rész köré folyamatosan tekerjük a megcsavart részt. Néhány helyen 1-1 csepp ragasztóval rögzítsük a krepp papírt, hogy ne essen szét a virág.

rozsas_karacsonyi_gomb

5. A krepp papírt addig tekerjük, míg egy kb. 2-2.5 cm-es rózsát nem kapunk. Ekkor vágjuk le a felesleges papírcsíkot, és a végét hajtsuk a virág alá, és ragasszuk le. A rózsa „szárát” vágjuk le, de figyeljünk rá, hogy ne essen szét a rózsa. Ha mégis, ragasztóval rögzítsük. A 8 cm-es gömb bevonásához kb. 60-65 db virág szükséges.

6. A kész rózsák közepére tegyünk ragasztót, és a még nedves ragasztóba szórjunk türkizszínű csillámport. Tegyük félre, és hagyjuk teljesen megszáradni. A rózsákat szórás előtt tegyük papírlapra, így később a felesleges csillámport könnyebben össze tudjuk szedni, és visszaönthetjük a tégelybe.

rozsas_karacsonyi_gombrozsas_karacsonyi_gomb

7. A megszáradt rózsákat ragasztópisztollyal ragasszuk a gömbre. A virágok ragasztását az akasztó körül kezdjük el, majd folyamatosan ragasszuk egymás mellé úgy, hogy minél szorosabban illeszkedjenek egymáshoz, ne legyenek nagy hézagok közöttük.

8. Ha a gömböt teljesen bevontuk, a rózsák közé ragasszunk gyöngyöket. Befejezésül a maradék szaténszalagot kössük az akasztó alja köré, és kössük masnira. A végeit vágjunk ferdére, és gyertyaláng fölött kissé olvasszuk meg a végeit, hogy ne bomoljon le.

rozsas_karacsonyi_gombrozsas_karacsonyi_gomb

Ötlet:
A hungarocell gömböt le is festhetjük, így ha mégis nagyobb hézagok maradnának a rózsák között, kevésbé lesz feltűnő.
Szaténszalag nélkül is elkészíthetjük, így tálra téve asztali díszként is remekül mutat. Ilyenkor érdemes több darabban és méretben is elkészíteni.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!