Kreatív világom

Mézeskalácsfej

Ha van pár darab papírmasé gömböd, készíts belőlük mézeskalács fejeket. A kész figurákat elrendezheted egy tálba, amihez kisebb-nagyobb száraz terméseket tehetsz, és illóolajjal illatosíthatod.Mézeskalácsfej papírmaséból

Kellékek: különböző méretű papírmasé gömbök, drapp farkasfog, festékek, fekete vékony filctoll, ragasztó

1. A papírmasé gömböket fessük be mézeskalács színűre. Könnyebben le tudjuk festeni, ha a rajta lévő lukba hurkapálcikát helyezünk, és ezt forgatva fessük be a gömböket. A hurkapálcikán hagyva hagyjuk megszáradni a festéket.

Mézeskalácsfej papírmaséból

2. A megszáradt gömbökre körben ragasszunk drapp farkasfogat. A gömbön lévő luknál kezdjük el felragasztani körben a farkasfogat, és itt is fejezzük be.

Mézeskalácsfej papírmaséból

3. Ezután a gömbökre vékony fekete filctollal rajzoljuk fel a mézeskalács arcocskáját. Rajzoljunk szemeket, pici orrot, és szájat. A pofijához tunkoljunk halvány testszínű festékkel pici orcát, amibe három-három pötty fehér festéket tegyünk. A szemekbe is tegyünk egy-egy pötty fehér festéket, és a száj közepére fessünk pici bordó szívecskét.

Mézeskalácsfej papírmaséból

4. Befejezésül a mézeskalácsfejeket elszórtan rendezzük el egy tál potpourriban. Ebbe tehetünk még fahéjrudakat, ánizst, szegfűszeget, szerecsendiót, kardamont.

Mézeskalácsfej papírmaséból

Ötlet: A mézeskalácsfejeket akasztós változatban is elkészíthetjük, így akár a karácsonyfára is akaszthatjuk. Adventi koszorúkra is ragaszthatjuk a mézeskalácsfejeket. Ekkor használjunk még a koszorúhoz fahéjrudat, ánizst, szerecsendiót. 

Karácsonyi angyalka szárnyakkal

Bájos kis felfüggeszthető angyalka, szárnyakkal, arany csengettyűvel a nyakában.

Karácsonyi angyalka

Kellékek: 5 cm átmérőjű papírmasé gömb, fehér kartonpapír, hosszú fehér tollak, arany és fehér csillámpor, natúrszínű sizál, vékony fehér szaténszalag, aranyszínű csengettyű, drót, fehér hímzőfonal, aranyszínű zsinór, arany és fehér gyöngy, ragasztó, festékek, fekete filctoll

1. A papírmasé gömböt egy éles késsel vágjuk ketté, és fessük be testszínű festékkel, de akár fehéren is hagyhatjuk.

2. Nyomtassuk ki az angyalszárny sablonját, majd vágjuk ki a papírból. Ezután egy vastagabb fehér kartonpapírra másoljuk át a sablont, és vágjuk ki. Nyomtatás után ellenőrizzük, hogy a papírmasé gömb mérete illik-e az angyalszárny méretéhez. Ha kell, nyomtassuk ki más méretben az angyalszárnyat.

Karácsonyi angyalkaKarácsonyi angyalka

3. A szárny felületét kenjük be vékonyan hobbiragasztóval, és a nedves ragasztóba szórjunk fehér csillámport. Hagyjuk megszáradni, majd a másik oldalát ugyanígy készítsük el.

4. Az angyalszárny közepének a felső részéhez, mindkét oldal felé, ragasszunk 3-3 darab hosszabb fehér tollat. Ezután a szárny másik oldalára is ugyanígy ragasszunk tollakat.

Karácsonyi angyalkaKarácsonyi angyalka

5. Készítsük el az angyalka fejét a két papírmasé félgömbből. Az a rész legyen az angyalka fejének a teteje, ahol a gömbön a luk volt. Fekete filctollal rajzoljunk orrot és szemeket, a szemekbe tegyünk egy-egy pötty fehér festéket. Az angyalka orcáját pirosítóval fessük be, és ebbe is tegyünk 3-3 pötty fehér festéket.

6. A fehér hímzőfonalból vágjunk le egy kb. 25 cm-es darabot, hajtsuk félbe, és ragasszuk az angyalszárny egyik oldalának a közepére. Az angyalfejet is ragasszuk a szárny közepére, és hagyjuk megszáradni, ne mozduljon el.

Karácsonyi angyalkaKarácsonyi angyalka

7. Ezután a szárny másik oldalára is ragasszuk fel az angyalfejet. Arra figyeljünk, hogy a fejek egyvonalban legyenek.

8. A drótból vágjunk le két darab 10-12 cm-es darabot. Ebből készítsük el a glóriát. Egy kb. 2 cm-es átmérőjű tárgy köré tekerjük rá a drótot, és a végeit sodorjuk össze. A drótot aranyszínű festékkel fújjuk le, és a nedves festékbe szórjunk aranyszínű csillámport. Hagyjuk megszáradni.

Karácsonyi angyalkaKarácsonyi angyalka

9. A natúrszínű sizálból fogjunk össze két kis köteget, aranyszínű zsinórral kössük át, és a sizál végeit vágjuk egyenesre, hogy kb. 5 cm-es darabokat kapjunk. Ez lesz az angyalka haja.

10. Az angyalka fejénél lévő kis lukba óvatosan, ragasztópisztolyból nyomjunk ragasztót, és mindkét fejrészhez szúrjuk be a megszáradt glóriát. A glóriák elé ragasszuk oda a sizálból elkészített hajat, és a közepéhez ragasszunk néhány szem aranyszínű gyöngyöt.

Karácsonyi angyalkaKarácsonyi angyalka

11. A vékony fehér szaténszalagból kössünk két kisebb masnit, aminek hagyjunk hosszabb szárat. A masni közepéhez varrjunk egy-egy szem fehér gyöngyöt, és a masnit ragasszuk az angyalka feje alá. A két masni közé ragasszunk egy kis aranyszínű csengettyűt.

Karácsonyi angyalka

Ötlet: Az angyalkát elkészíthetjük úgy is, hogy csak az egyik oldalra ragasztjuk a papírmasé félgömböt.
Készen is vásárolhatunk angyalszárnyat, ezekből is elkészíthetjük az angyalkát.

Az angyalka szárnyának a sablonját letöltheted innen:

 

Karácsonyi angyalka sablon

Filccel bevont konzervdoboz

A kiürült konzervdobozokat karácsonykor hasznosítsuk újra, és készítsünk belőlük kis tárolókat. A konzervdoboz oldalát filc anyaggal vonjuk be, de előtte hímezzünk rá hópelyheket. Elszórtan varrjunk rá fehér gyöngyöket, a tetejére pedig ragasszunk zseníliadrótot. A belsejébe tehetünk tűzőhabot, amibe pl. fenyőágakat, karácsonyfadíszeket, terméseket szúrhatunk.

Filccel bevont konzervdoboz

Kellékek: üres konzervdobozok, piros filc, fehér zseníliadrót, apró fehér gyöngyök, fehér hímzőfonal

1. A konzervdobozt helyezzük a piros filcre, és némi kis ráhagyással a doboz körül vágjuk ki az anyagot. A konzervdoboz alját kenjük be ragasztóval, és a kivágott anyagot simítsuk a beragasztózott felületre. A felesleges filcet vágjuk le a konzervdoboz körül.

2. A konzervdoboz kerületét és a magasságát mérjük meg, mindkét mérethez adjunk hozzá 1.5 cm-t. E méretek alapján rajzoljunk fel egy négyzetet a filcre, és vágjuk ki.

Filccel bevont konzervdobozFilccel bevont konzervdoboz

3. A kiszabott anyag egyik rövidebb és hosszabb oldalát pelenkaöltéssel varrjuk körbe. A varráshoz használjunk fehér hímzőfonalat. Könnyebben körbevarrhatjuk, ha a szélektől kb. 0.5 cm-re és kb. 0.7 cm távolságra egymástól, ceruzával bejelöljük a pelenkaöltések helyét.

4. Egy vastagabb papírlapra rajzoljunk fel egy egyszerű hópehelymintát, és a minta végeinél a papírt szúrjuk át. Ezt használjuk a hímzéshez sablonként. A sablont helyezzük a filcre, és elszórtan jelöljük át a hópehelymintákat az anyagra, és a fehér hímzőfonallal hímezzük ki. A kihímzett hópelyhek közé elszórtan varrjunk fel egy-egy szem fehér gyöngyöt.

Filccel bevont konzervdobozFilccel bevont konzervdoboz

5. A konzervdoboz oldalát kenjük be ragasztóval, és a hímzett filcet ragasszuk a konzervdoboz oldalához. A doboz aljához kerüljön a pelenkaöltéssel kivarrt részt, a doboz oldalánál lévő illesztéshez pedig szintén a kivarrt részt kerüljön felülre. A tetején lévő maradékot ragasszuk a konzervdoboz belsejéhez.

6. A doboz tetejéhez ragasztópisztollyal körben ragasszuk fel a zseníliadrótot, a felesleges drótot pedig vágjuk le.

Filccel bevont konzervdobozFilccel bevont konzervdoboz

Angyalka üvegmatricából

Üvegmatricából készült angyalka, mely valóban fényt hoz otthonunkba, mivel karácsonyfaizzóra helyezve, szépen világít.

Üvegmatrica angyalka

Kellékek: átlátszó fólia (amelyről nem húzható le az üvegmatrica festék száradás után), aranyszínű üvegmatrica kontúr, üvegmatrica festékek (testszínű, sárga, fehér, arany, arany csillámos), fekete alkoholos filctoll

1. Nyomtassuk ki az angyalka sablonját. Az átlátszó fóliát tisztítsuk meg, ne legyenek rajta ujjlenyomatok, apró szöszök. A kinyomtatott sablont helyezzük a fólia alá, és felülről, aranyszínű kontúrfestékkel rajzoljuk át az angyalka és a szárny körvonalait. A kontúrvonalak egyenletes vastagságúak legyenek, és mindenhol érjenek egymáshoz, így a festés során a különböző színek nem fognak összefolyni. Ha a kontúrfestékben buborékok lennének, tűvel szúrjuk ki. A kontúrfestéket hagyjuk teljesen megszáradni.

2. Ha a kontúrfesték megszáradt, a kontúrok közötti részeket vastagon, üvegmatrica festékkel töltsük fel. Először a kisebb részek festésével kezdjünk, és felülről lefelé haladjunk, így elkerülhető, hogy a már befestett részbe véletlenül beleérjünk. Az angyalka haját sárgára, az arcát és a kezeit testszínűre fessük be. Mivel a kéz mintája kicsi, ezért tubusból nyomjunk ki kevés festéket egy papírlapra, és innen, egy fogpiszkálóval vigyük fel a festéket a fóliára. A festékek mindenhol érjenek egészen a kontúrvonalakig, és az esetleges buborékokat tűvel szúrjuk ki.

Üvegmatrica angyalkaÜvegmatrica angyalka

3. Az angyalka szárnyát fessük be aranyszínű festékkel, a ruháját pedig fehér színű festékkel. A festést a baloldalról kezdjük (balkezesek jobbról), így nem nyúlunk bele a már felvitt festékbe. A ruha alján lévő fodros részt arany csillámos festékkel fessük be, és hagyjuk teljesen megszáradni. Ha megszáradt, a sablon alapján, az alján lévő fodros részbe, aranyszínű kontúrfestékkel rajzoljunk pöttyöket, és hagyjuk megszáradni.

4. A sablon alapján fekete alkoholos filctollal rajzoljuk rá a fóliára a szaggatott vonallal jelölt részt, majd az angyalka szemeit és száját is rajzoljuk meg. A filctollat ne nyomjuk bele a megszáradt festékbe, csak a felületét rajzoljuk át.

Üvegmatrica angyalkaÜvegmatrica angyalka

5. Az angyalkát és a szárnyát a kontúrvonalak és a szaggatott vonal mellett kisollóval vágjuk ki.

6. A kivágott angyalka két végét hajtsuk egymáshoz, az üresen hagyott fóliára tegyünk ragasztót, és a kontúrvonalakat egymás mellé helyezve, ragasszuk össze az angyalkát. A ragasztáshoz használjunk ragasztópisztolyt, de csak kevés ragasztót tegyünk a fóliára. Az angyalka szárnyát lazán hajtsuk félbe, a közepére tegyünk ragasztót, és ragasszuk az angyalka hátára, közvetlenül a nyílás alá. Befejezésül a kész angyalka belsejébe felülről helyezzük bele a karácsonyfaizzót.

Üvegmatrica angyalka

Innen letöltheted a sablont:

Üvegmatrica angyalka

Rénszarvas fonalból

Egy nagyon egyszerű ötlettel készültem mára, amit gyerekekkel is könnyedén el tudtok készíteni. A leírás alapján Rudolfot, a piros orrú rénszarvast készíthetitek el, akár több méretben is. 

Fonal rénszarvas

Kellékek: közepes vagy vastag barna fonal, drapp gyapjúfilc, piros zsenília pompon, mozgó szemek, vékony elágazó gallyak, pici termések, piros kenderzsinór, barna cérna vagy hímzőfonal

1. A fonalból gombolyítsunk tetszőleges méretű tömör gombolyagokat. A fonal végét egy csepp ragasztóval rögzítsük a gombolyaghoz. Ha lehet, a későbbiekben ez legyen a rénszarvas „nyaka”, ahová később a masnit ragasztjuk.

2. Az elkészült gombolyagokra ragasszunk egy-egy piros pompont, ami a rénszarvas orra lesz. Ragasztás előtt nézzük meg, melyik méretű pompon illik a gombolyag méretéhez.

Fonal rénszarvasFonal rénszarvas

3. Ha nagyobb a gombolyag, a szemek alá készítsünk egy ovális alátétet. Az alátétek szélessége a szem átmérőjével megegyező méretű legyen, de a hosszúsága kb.1 cm-rel nagyobb legyen. Készítsünk hozzá sablont, rajzoljuk a gyapjúfilcre és vágjuk ki. Az alátétekre ragasszuk rá a szemeket.

4. Ezután a piros orr fölé ragasszuk fel a mozgó szemeket.

Fonal rénszarvasFonal rénszarvas

5. Barna cérnából vagy hímzőfonalból vágjunk le egy darabot az akasztónak, hajtsuk félbe, és a végeit kössük nagy csomóra. Egy hosszú zsákvarró tűvel, alulról felfelé húzzuk át az akasztót a rénszarvas közepén. A csomót húzzuk a fonal közé.

6. A vékony gallyakból készítsünk agancsot a rénszarvasnak. Vágjuk a gombolyaghoz illő méretre, és óvatosan szúrjuk a fonal közé. A kenderzsinórból kössünk masnit, és ragasszuk a rénszarvas nyakához. A masni közepéhez ragasszunk apró terméseket.

Fonal rénszarvasFonal rénszarvas

Ötlet: A fonalból különböző méretű rénszarvasokat készíthetünk, így a kellékek mérete (mozgó szem, pompon) a gombolyag méretétől függ.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!