Kreatív világom

Hóember koszorú

Már te is alig várod, hogy hóembert építhess? De a hó még mindig nem esik? Ne aggódj, addig is készíts hóembereket papírgolyókból. A hóembereket fűzd egymás mellé, így a tél végéig remek koszorúd is lesz.

hóember papírgolyóból

Kellékek: 7 darab 3 cm átmérőjű papírmasé golyó, mini kék és narancssárga zsenilia pompon, vékony fehér zsinór, kis darab vastag kék zsinór, fekete drót, filctoll, pirosító

1. A papírmasé golyókat a már félig meglévő lyukakon keresztül óvatosan szúrjuk át egy hegyes tárggyal.

2. Az átszúrt golyókat fehér zsinórra fűzzük fel, a zsinór végeit kössük össze, hogy egy koszorúformát kapjunk. A felesleges zsinórt vágjuk le. Az akasztóhoz vágjunk le a zsinórból egy kb. 25 cm hosszú darabot, hajtsuk félbe, a végére kössünk csomót. Az akasztót fűzzük át két hóember feje között lévő zsinóron.

hóember papírgolyóbólhóember papírgolyóból

 3. A narancssárga pompont formázzuk hegyesre, és minden golyó közepére ragasszunk fel egy-egy darabot, ami a hóember orra lesz.

4. Ezután fekete filctollal rajzoljunk szemeket és szájakat a hóember fejeire. A szemeknek és a szájaknak is csak pöttyöket rajzoljunk. A szájak fölé pirosítóval rajzoljunk orcát a hóembereknek. Ezt a legkönnyebben fülpiszkálóval készíthetjük el.

hóember papírgolyóbólhóember papírgolyóból

5. Az akasztó mellett lévő hóember fejének két oldalához ragasszuk fel a kék pompont. Egy rövidebb fekete drótot tekerjünk fel egy vékony ecsetnyélre, húzzuk le róla, és ragasszuk a két pompon közé. A kék vastag zsinór maradékra kössünk csomót, a végeit rojtozzuk ki, és ragasszuk a fülvédős hóemberrel szemben lévő hóember nyakához.

hóember papírgolyóból

Adventi koszorúk az utolsó pillanatokra

Ismét eljött az év legszebb, és legjobban várt időszaka, de sokan vagyunk, akik már az előkészületeknél elcsúsznak a teendőkkel. Ha adventre szerettél volna sajátkezűleg készíteni egy koszorút, de idő hiányában nem jött össze, ne aggódj! Összegyűjtöttem pár ötletet, amit pillanatok alatt el tudsz készíteni. 

Ha épp a konyhában tevékenykedsz, vagy süteményeket sütsz, akkor ezek neked való ötletek lesznek. 🙂 

Az üres kuglóf formába önts rizst, állíts bele négy hosszú gyertyát, és tegyél köré néhány karácsonyfadíszt.

És már kész is van!

Sütemény kiszúró formából is készülhet, egyszerűen tegyél a közepükbe teamécseseket. 

Fém kosárka formákból is elkészülhet. Pár csepp olvasztott viaszt önts a kosárkák közepébe, tedd bele a gyertyákat, és szórj köré sót vagy kristálycukrot. Kisebb terméseket, fenyőágat vagy mohát is tehetsz köré.

 

Ha van pár kiürült üveged, azokból is elkészítheted. Az üvegre 1-4-ig körömlakkal fess számokat, az üveg szájába helyezz egy-egy gyertyát, majd az üveg nyaka köré tekerjél vékony zsinórokat. Az üvegek belsejébe fenyőágat vagy apró terméseket, gyöngyöket is tehetsz.

Befőttes üvegből is készülhet. Ezekre is fess számokat, és tegyél a közepükbe gyertyákat. Töltsd meg az üveget dióval, mogyoróval, és köss szalagot vagy zsinórt az üveg szájához. A zsinórhoz hozzáfoghatsz süti kiszúrókat, fahéjat, vagy narancshéjből kiszúrt mintákat.

Lazításként innál egy pohár bort? Előtte készíts borospoharakból “koszorút”! A belsejébe tegyél karácsonyi gömböket, és fejjel lefelé fordítva helyezd az asztalra, vagy  egy tálcára. A tetejére tegyél tömbgyertyákat vagy mécseseket.

Ebben a hidegben néhány ruhadarab felhasználásával is elkészülhet a koszorú. A kötött körsál közepébe tegyél négy, gyertyával teli poharat, és rakj köré karácsonyi díszeket.

Négy darab kaspó belsejébe tegyél vastag kötött zoknikat, amibe nehezékként tegyél rizst vagy száraz babot. Ebbe tedd bele a nagy hengergyertyákat, és tegyél köréjük fenyőágakat, terméseket, apró díszeket.

És a legvégére hagytam egy viccesebb ötletet. Négy tekercs WC papírt köss körbe szalaggal, és tegyél a gurigák belsejébe fenyőágakat.

Neked melyik tetszik? El is készíted? Csak pár perc!

A legfontosabb kimaradt!

A gyertyákat, mécseseket soha ne hagyd égni felügyelet nélkül!

 

 

 

Pompon adventi koszorú

Rendkívül mutatós adventi és karácsonyi koszorú, de nagyon időigényes az elkészítése. A különböző színű maradék fonalainkat remekül fel tudjuk használni hozzá.

Adventi pompon koszorú

Kellékek: 25 cm átmérőjű koszorúalap, maradék termovelúr anyag a koszorú bevonásához, különböző színű maradék fonalak (7-8 féle hasonló árnyalat, közepesen vastag fonal), vékony szaténszalag, drót vagy zsinór az akasztóhoz

1. A maradék termovelúr anyagból vágjunk 4 cm széles csíkokat. Ezzel tekerjük körbe a koszorúalapot. Tekerés közben az anyagot néhány helyen rögzítsük ragasztóval, hogy ne mozduljon el.

2. A koszorú akasztójához a drótból vágjunk le egy kb. 30 cm-es darabot, hajtsuk félbe, és képezzünk egy kis hurkot, ami az akasztó lesz. A hurok alatt néhányszor tekerjünk a dróton, és tekerjük a koszorú köré. A hurok a koszorú hátoldalára essen. Drót helyett zsinórral is elkészíthetjük az akasztót.

Adventi pompon koszorúAdventi pompon koszorú

3. A különböző színű fonalakból készítsük el a pomponokat. Vastag kartonból készítsünk egy 10 cm hosszú, 3 cm széles papírcsíkot, ami hajtsunk félbe. A fonalból vágjunk le egy 30 cm-es darabot, hajtsuk félbe, és tegyük a félbehajtott papír belsejébe. A papírt fogjuk össze, és a fonalat körben tekerjük a papír köré. Hogy minél tömörebb legyen a kész pompon, jó sokszor és sűrűn tekerjük a papír köré.

4. A kellő vastagság elérése után, a papírlap közé tett fonalat jó szorosan kössük a feltekert fonalra.

Adventi pompon koszorúAdventi pompon koszorú

5. Ezután a feltekert fonalat vágjuk ketté, az összekötött résszel szemben, a papírcsík mentén.

6. A pomponok ilyenkor még elég egyenetlenek, ezért picit vágjuk vissza őket, és nyírjuk félgömb formájúra. Minél rövidebbre vágjuk vissza, annál sűrűbb és teltebb lesz a pompon.

Adventi pompon koszorúAdventi pompon koszorú

7. A pomponokból színenként legalább 10-10 darabot készítsünk, így szép sűrű koszorút tudunk készíteni. Az elkészült pomponokat ragasztópisztollyal ragasszuk a koszorúalapra. Sűrűn egymás mellé téve, egyenetlen elosztásban, színenként váltogatva ragasszuk fel, és jusson belőle a koszorúalap belsejébe és a külső részére is.

8. A vékony szaténszalagból kössünk masnit, és egy hosszabb gombostűvel tűzzük az akasztó vonalával megegyezően a pomponok közé.

Adventi pompon koszorúAdventi pompon koszorú

Ötlet:
A pomponokat úgy is elkészíthetjük, hogy a fonalat az ujjaink köré tekerjük, és nem a papírcsík köré.

Őszi koszorú

Egy-egy kirándulás alkalmával soha nem térek haza üres kézzel, mindig van valami apró termés, szép formájú faág ami hazajön velem. Ugye te is így vagy ezzel? Ez a koszorú is így készült.

Kellékek: vastag kartonpapír, vékony faágak, kisebb tobozok, barna szizál, zsineg, sárga és narancssárga festék, 4 cm széles narancssárga drótszélű szalag, vékony narancssárga szalag, ragasztó

1. Egy vastag kartonpapírra, azonos pontból kiindulva, rajzoljunk fel egy 18 és egy 12 cm átmérőjű kört.

2. A kör külső szélét és a belső részét vágjuk ki a kartonpapírból.

3. Az így kapott koszorúalapra szúrjunk egy lyukat, zsinegből készítsünk hozzá akasztót, és fűzzük át a lyukon.

4. A vékony faágakat vágjuk különböző, kb. 15 és 21 cm közötti hosszra.

5. Az ágakat körben ragasszuk a karton alapra. Egymás mellé különböző méretű ágakat ragasszunk.

6. A tobozok felső részét metszőollóval vágjuk ki.

7. A tobozok alját narancssárga festékkel fessük be, és a közepére tegyünk egy pötty sárga festéket.

8. A tobozokat körben ragasszuk a koszorú belső körívéhez úgy, hogy az ágak végét eltakarjuk.

9. A tobozok közötti résekbe egy hosszabb csipesszel tegyünk kis szizálkötegeket.

10. A drótszélű szalagból készítsünk egy masnit, kössük át a vékony szalaggal és ragasszuk a koszorúra.

Madárijesztővel díszített koszorú

Madárijesztőnk kissé morcosan és meglepetten szemléli a gyorsan beköszöntött őszt. Készítsd el te is, hátha jobb kedvre derül.

Kellékek: madárijesztő fafigura, vessző koszorú, festékek, vékony fekete alkoholos filctoll, raffia, barna szizál, vékony zöld szalag, zsineg, zsákvászon szalag, őszi termések, ragasztó, matt lakk

1. A fából készült madárijesztő táblarészét fessük drapp színűre, majd száradás után szivaccsal vigyünk fel rá okkersárga színű festéket, amit elszórtan nyomogassunk a falapra. Ezután egy ecsettel a széleket is húzzuk át ugyanezzel a színnel. Ezáltal kicsit foltos, de egybeolvadó felületet kapunk.

2. Ezután a fölötte lévő madárijesztőt és a kisebb részeket is fessük be. Az arcát fessük testszínűre, a ruháját pedig zöldre. A kalapnál lévő napraforgót fessük sárgára, és a közepét rácsosan fessük be. A kalapjára fessünk egy szélesebb kék csíkot fehér vonalakkal, majd a kalap többi részét és a kezeit fessük okkersárgára. Az orrát fessük bordóra, a varjú csőrét narancssárgára, a többi részét pedig feketére. Fehérrel fessünk rá szemet. A kalap és a kezek széleit húzzuk át barna festékkel.

3. Ha olyan helyre tesszük a koszorút ahol eső is érheti, érdemes festés után matt lakkal lefújni a kifestett részeket. A sablonról másoljuk át a szemeket és a száj vonalát a madárijesztő arcára, majd fekete alkoholos filctollal rajzoljuk át. A feliratot és a szaggatott vonalat szintén másoljuk át a falapra, és ezt is rajzoljuk át.

4. A madárijesztő orrát ragasszuk a szemek alá, majd a raffiából vágjunk le néhány szál, kb. 4 cm hosszú darabokat, és ragasszuk a madárijesztő arca köré. A kalap karimáját ragasszuk a madárijesztő fejéhez, a kezeket pedig ragasszuk a táblarész tetejéhez. A barna sizálból ragasszunk egy kis köteget a kalap peremére, majd erre ragasszuk rá a varjút is.

5. A madárijesztő orrát ragasszuk a szemek alá, majd a raffiából vágjunk le néhány szál, kb. 4 cm hosszú darabokat, és ragasszuk a madárijesztő arca köré. A kalap karimáját ragasszuk a madárijesztő fejéhez, a kezeket pedig ragasszuk a táblarész tetejéhez. A barna sizálból ragasszunk egy kis köteget a kalap peremére, majd erre ragasszuk rá a varjút is.

Ha te is elkészítenéd, nyomtasd ki a sablont, rajzold fel egy vékony falapra és dekopír fűrésszel vágd ki a hozzávalókat.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!